Раді вітати Вас на сайті
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

виконавчого комітету Нововолинської міської ради

Адреса: 45400, м. Нововолинськ, проспект Дружби, 27
e-mail: education@nv-osvita.gov.ua тел: 03344 3-17-94

В таборі «Прикодонник» урочисто відкрили першу зміну

/Files/images/DSCN0053.jpg /Files/images/IMG_2166.jpg /Files/images/IMG_2088.jpg

Кожен з батьків прагне, аби його дитина під час літнього відпочинку набралася сил, здоров’я, нових позитивних вражень та незабутніх емоцій. Нововолинській дітворі в цьому радо допомагає позаміський табір «Прикодонник». Цьогоріч тут планують оздоровити майже 700 дітей. За словами заступника начальника управління освіти Ольги Лакиш, 90% дітей, які відпочиватимуть цього літа в таборі, – це пільговики. І тільки 10% відпочиваючих – за придбаними путівками. Також цього року вперше в табір на оздоровлення запросили 17-ть дітей із сусідньої Литовижської ОТГ, на території якої і розміщений «Прикордонник». У таборі цього сезону працюватиме 4 зміни. З них 3 – відпочинкові по 14 днів і одна оздоровча – 21 день.
Аби відпочинок в таборі був дійсно комфортним, цьогоріч зробили поточний ремонт приміщень, зокрема тих будиночків, в яких проживають діти, закупили нові дерев’яні ліжка, замінили матраси, постіль, одіяла і покривала. А також завезли на кухню нові холодильники та плити.

Подбали також і про збалансований раціон харчування відпочиваючих дітей. «Щодня для них готуватимуть смачні і корисні страви із молочних продуктів, м’яса та риби. Зможе дітвора поласувати і різноманітними смаколиками: солодощами, фркутами та овочами», – запевнила кухарЛюдмила Захарчук.

«Відкриттю табору передував величезний об’єм роботи. Готувалися працівники, писалися списки дітей, організовувалось щеплення дітей. Бо це була величезна проблема, багато дітей були не щепленні, але стояла така умова і діти її виконали. Табір пройшов ряд прискіпливих перевірок. Усі вимоги санітарні і пожежні ми виконали. Зокрема, встановили пожежну сигналізацію. На оздоровчий період з міського бюджету було виділено близько 4 мільйонів гривень на відпочинок дітей. Ця сума найбільша в області, не враховуючи Луцьк», – повідомила заступник начальника управління освітиОльга Лакиш. Директор позаміського табору оздоровлення та відпочинку «Прикордонник»Лариса Вознюкзауважила, що путівки для відпочинку в таборі, що зручно розташувався у сосновому лісі на березі річки Західний Буг, найдешевші в Україні. 3360 гривень – коштує відпочинок в оздоровчій зміні, яка триватиме 21 день і 2240 гривень вартує путівка на 14 днів у відпочинкову зміну. , 7 червня, в «Прикордоннику» відбулося урочисте відкриття першої табірної зміни «Сила добра».
Урочистість розпочали із підняття Державного прапора України. Діти підготували цікаву концертну програму, під час якої звучали зворушливі пісні, тішили око веселі танцювальні номери. А родзинкою святкового заходу став танцювальний флешмоб.

/Files/images/IMG_2228.jpg /Files/images/IMG_2362.jpg

На свято завітали перший заступник міського голови Андрій Сторонськийта заступник начальника управління освіти Ольга Лакиш, які привітали дітей із початком шкільних канікул і побажали гарного відпочинку в таборі.

/Files/images/IMG_2331.jpg

«Ми готувалися до відкриття табору. Ви бачите, що збудовано другий поверх їдальні. На жаль, ми не встигли повністю завершити будівництво. Але, я сподіваюсь, що до кінця року всі роботи будуть закінчені. Хочу звернутись, до Вас діти: бережіть те, що є в цьому таборі. Воно зроблено для Вас вашими дідусями і бабусями, вашими батьками, які долучалися до того, щоб цей табір мав такий вигляд, який сьогодні має. Бажаю, щоб Ви гарно відпочили, набралися сил, нових яскравих вражень, оздоровилися і знайшли нових друзів», – зазначив Андрій Сторонський.
«Як офіційний представник управління освіти видаю офіційний наказ: для всіх відпочиваючих в «Прикордоннику» протягом двох тижнів не думати взагалі про навчання. Ви можете насолоджуватись абсолютним відпочинком і приділити час своєму оздоровленню», – наголосила Ольга Лакиш.

Ці слова діти зустріли гучними оплесками і вигуками: «Браво!».
В рамках урочистого відкриття першої табірної зміни, на дітей чикало чимало цікавого: конкурс малюнків на асфальті, майстер-клас із виготовлення квітів, змагання із шахів, спортивна естафета, святковий концерт, ватра біля вогнища, конкурс на кращу пісню і святкова дискотека.


Управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради, міська організація Профспілки працівників освіти і науки глибоко сумують і висловлюють щирі співчуття начальникові управління освіти Миколі Павловичу Остапюку з приводу великого горя, смерті батька Павла Григоровича.

/Files/images/candle_3.gif


Звіт керівника ДНЗ № 4

6 червня 2018 року о 16.30 відбувся звіт керівника Нововолинського дошкільного закладу №4 Могіль Л. М. за 2017-2018 навчальний рік.
Присутні отримали інформацію з питань:
Ø Про здобутки досягнення та проблеми освітнього процесу
Ø Про заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу
Ø Звіт про надходження і використання коштів та проведені ремонтні роботи
Ø Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх використання
Ø Перспективи діяльності навчального закладу у літній період та у новому навчальному році.

І мали можливість дати оцінку діяльності керівника ДНЗ №4 МогільЛ.М.,поспілкуватися з першим заступником міського голови Сторонським А.М., внести пропозиції щодо удосконалення роботи дошкільного навчального закладу.
Отримано вичерпну інформацію з вищеперерахованих питань.
Тези доповіді керівника: Розпочав діяльність у 1969 році, побудований за типовим проектом на 12гр. З грудня 2013 року - функціонує 11 груп: 2 ясельних, 9 дошкільних: 1- спеціальна(логопедична). Щоденно дошкільний навчальний заклад відвідують в середньому 200 чомусиків ( за списком 272 дитини). На обслуговуванні задіяно – 56 осіб: 31 – технічного персоналу, 24 педагоги: 17- 71% - мають фахову вищу освіту; 7 - 29 % - середню-спеціальну фахову освіту; 10 - 41% - педагогів присвоєно «Вищу категорію»; 3-ом педагогам присвоєні високі педагогічні звання: Чепурній І.В., вихователю - методисту – «Старший вихователь». Чепурній І.В., Кім Н.М., Буковській С.С., вихователям – «Вихователь-методист».
Мета діяльності: забезпечити щасливе дитинство кожному вихованцеві через створення комфортних умов, де дитина, не травмуючи своєї індивідуальності, всебічно розвивається, наповнюється знаннями, уміннями і навичками, що стануть необхідними у майбутньому житті. Виховати здорову життєво - компетентну, всебічно розвинену особистість зі стійким гуманістичним спрямуванням. А це можливо лише при тісній співпраці з родинами.
Головний принцип співпраці :
діти + батьки + дошкільний заклад = радість, здоров’я, комфорт.
Досягаємо - завдяки комплексному підходу і вдалому поєднанню різних видів діяльності: навчальної, ігрової, трудової. Навчальна діяльність базується на основі державних програм.

Продовження ...


Нововолинські баскетболістки привезли до міста "бронзу"

Команда юних баскетболісток, вихованок дитячо-юнацької спортивної школи управління освіти, стала бронзовим призером на всеукраїнських змаганнях. А нововолинянка Серафима Тиха відзначена як кращий нападаючий серед учасників усіх команд, які брали участь в баскетбольних іграх. У складі команди -12 спортсменок 2006 р.н. і молодші. Баскетболістки зіграли 25 ігор. Фінальні зустрічі проходили у Бердянську.

/Files/images/IMG_2422.JPG


Підсумкове засідання методичного об’єднання для вихователів груп середнього дошкільного віку.

В останній день весни заклад дошкільної освіти №4 гостинно приймав педагогів на підсумкове засідання методичного об’єднання для вихователів груп середнього дошкільного віку.

Про роль сім’ї у національно – патріотичному вихованні дітей дошкільного віку поділилася Чепурна І.В., вихователь закладу.

Найцікавіше чекало вихователів у святково прибраній музичній залі. Навчально – пізнавальну діяльність «Великодній дивограй» з дітьми групи «Віночок», провела вихователь 1 категорії Шевчук С.В. Малята про свята весняні згадували, таночки водили, пісні співали, ігри грали і про «Великоднє диво» казку інсценізували. Відкритість і сповнені щастя очі дітей нікого не залишили байдужими. А ще слухачі мали нагоду оглянути міні – музей «Писанка», створений колективом групи і батьківською громадою.

Підсумок роботи м/о підвела керівник Кізюн Т.В., вихователь – методист ДНЗ №6.

/Files/images/днз.jpg/Files/images/окшгц.jpg/Files/images/викл.jpg


Одним із пріоритетних завдань у Нововолинському закладі дошкільної освіти №7 є театралізована діяльність.

Щоп’ятниці його вихованці поспішають на казочку, яка стала для них традиційною і бажаною. Педагоги закладу не змогли лишитись осторонь і радо відгукнулися на запрошення керівника центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Лілії Бойко взяти участь у заключному етапі мистецького конкурсу серед дітей з особливими потребами «Повір у себе і в тебе повірять інші». Артисти-аматори закладу за допомогою лялькового театру показали дітям казку «Кмітливе жабеня». Діти із задоволенням не тільки подивились казку, але й змогли на хвильку побути артистами, роздивляючись і приміряючи ляльки бі-ба-бо. Виступ дуже сподобався дітям і вони ще раз зрозуміли, що потрібно вірити в себе, в свої сили і наполегливо йти до мети, як це зробили герої казки. Бо тільки разом, з друзями, можна подолати труднощі.

/Files/images/34035719_225940324665709_5208471230285348864_n.jpg


Узагальнені результати вибору

електронних версій оригінал-макетів підручників для 1 класу закладів загальної середньої освіти, поданих на конкурсний відбір проектів підручників для 1 класів закладів загальної середньої освіти

Назва органу управління освіти: Управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради
Область: Волинська область
Код ЄДРПОУ: 2141696

1. «Англійська мова» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом).
авт.: Бєляєва Т. Ю. - 140 прим.
2. «Англійська мова» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом).
авт.: Герберт Пухта, Ґюнтер Ґернґрос, Пітер Льюіс-Джонс - 244 прим.
3. «Англійська мова» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом).
авт.: Горець І. Ф. - 110 прим.
4. «Англійська мова» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) авт.: Мітчел Х. К. - 283 прим.
5. «Математика» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти.
авт.: Заїка А. М. - 345 прим.
6. «Математика» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти.
авт.: Листопад Н. П. - 110 прим.
7. «Математика» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти.
авт.: Лишенко Г.П., Тарнавська С.С., Лишенко К.О. - 232 прим.
8. «Математика» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти.
авт.: Логачевська С.П., Логачевська Т.А., Комар О.А. - 90 прим.
9. «Мистецтво» підручник інтегрованого курсу для 1 класу закладів загальної середньої освіти.
авт.: Масол Л. М., Гайдамака О. В., Колотило О. М. - 495 прим.
10. «Мистецтво» підручник інтегрованого курсу для 1 класу закладів загальної середньої освіти.
авт.: Рубля Т. Є., Щеглова Т. Л., Мед І. Л. - 282 прим.
11. «Українська мова. Буквар» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах).
авт.: Іщенко О.Л., Логачевська С.П. - 90 прим.
12. «Українська мова. Буквар» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах).
авт.: Большакова І. О., Пристінська М. С. - 327 прим.
13. «Українська мова. Буквар» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах).
авт.: Запольська А. Т. - 65 прим.
14. «Українська мова. Буквар» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах).
авт.: Кравцова Н.М., Придаток О. Д. - 92 прим.
15. «Українська мова. Буквар» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах).
авт.: Пономарьова К. І. - 110 прим.
16. «Українська мова. Буквар» підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах).
авт.: Тарнавська С. С., Науменко В. О. - 93 прим.
17. «Я досліджую світ» підручник інтегрованого курсу для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах).
авт.: Волощенко О. В., Козак О. П., Остапенко Г. С. - 90 прим.
18. «Я досліджую світ» підручник інтегрованого курсу для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах).
авт.: Воронцова Т.В., Пономаренко В.С., Хомич О.Л., Гарбузюк І.В., Андрук Н.В., Василенко К.С. - 92 прим.
19. «Я досліджую світ» підручник інтегрованого курсу для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах).
авт.: Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С., Гнатюк О.В., Павич Н.М. - 485 прим.
20. «Я досліджую світ» підручник інтегрованого курсу для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах).
авт.: Грущинська І. В., Хитра З. М., Дробязко І.І. - 110 прим.

ПІБ Керівника____________ Підпис____________

У переліку зазначаються назви підручників, яким за результатами І етапу конкурсного відбору проектів підручників для 1 класів закладів загальної середньої освіти, пропонується надати гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».


Перевірка стану готовності дитячих пришкільних таборів

29 травня 2018 року управлінням освіти спільно з органами державного контролю та нагляду проведено перевірку стану готовності дитячих пришкільних таборів до роботи під час оздоровчого сезону.

Робота 8 дитячих пришкільних таборів розпочнеться 01 червня 2018 року.

За умови відсутності повторних випадків захворювання на кір, робота дитячого пришкільного табору на базі ЗЗСО № 6 розпочнеться з 07.06.2018 року.


Шановні випускники, вчителі, школярі, батьки!

Від щирого серця вітаємо всіх вас!

/Files/images/306357_1.jpg

Це свято – завжди урочисте, радісне і водночас хвилююче. Особливо для випускників, для яких шкільний дзвінок лунає дійсно востаннє. Звісно, ви чутимете його мелодію ще багато-багато разів, приводячи до школи своїх дітей, а пізніше й онуків, але для вас, особисто для вас, він пролунає сьогодні востаннє. Минуть роки, але ви пам'ятайте і цей дзвінок, і рідну школу, і ваших вчителів, по-батьківськивимогливих і по-материнськи турботливих.

По-особливому урочистий цей день і для ваших батьків, дідусів і бабусь. Разом із вами вони пройшли роки вашого шкільного життя, раділи вашим успіхам, переймалися невдачами. Цінуйте їхню любов і підтримку, пам’ятайте, що й вони потребують того ж від вас. Бажаємо вам знайти власну життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави.Адже саме від ваших ідей, бажання творити іпрацювати залежить майбутнє України.Вірте в себе, будьте небайдужими, добрими та чесними людьми! Щастя вам і удачі!

Шановні вчителі, дякуємо вам за вашу самовідда­ну працю, невтомний творчий пошук, за турботуі знання, які ви віддавали своїм вихованцям. Ба­жаємо нових успіхів, життєвих сил і натхнення!

/Files/images/вітання-випускникам.png

Тож вітаємо усіх із святом останнього дзвоника, з успішним закінченням ще одного шкільного року, який кожному подарував нові знання, нові враження, нові думки і почуття!


Підсумкове засідання методичного об’єднання учителів-логопедів

21 травня 2018 року пройшло підсумкове засідання методичного об’єднання учителів-логопедів на базі закладу дошкільної освіти № 9.

Про комплексний підхід до психолого-методико-педагогічного супроводудітей із порушеннями опорно-рухового апарату розповіла вихователь-методист закладу дошкільної освіти № 9 Ковалюк Н.Г. Вона наголосилана важливості і доцільності взаємозв’язку між вихователями, учителем-логопедом, практичним психологом, музичним керівником, медичним працівником та батьками у процесі корекційно-відновлювальної роботи з дітьми.

Учасникам методичного об’єднання сподобалась релаксаційна хвилинка, яку провела психолог Медведюк Н.В.

Учитель-логопед Пасось О.О. провела корекційне заняття «Подорож до сонечка». Слухачі методичного об’єднання висловили захоплення від створеного освітньо-розвивального середовища для дітей із порушеннями опорно-рухового апарату, цікавих неординарних методів і прийомів корекційно-відновлювальної роботи на основі індексу інклюзії, рівня досягнутої життєвої компетенції вихованців.

На завершення заходу перед учасниками методичного об’єднання виступила директор ІРЦ Макара О.В. з рекомендаціями щодо оформлення документації, у процесі обстеження дітей, які претендують на корекційні заняття у суспільних групах.

Головний спеціаліст управління освіти Грицюк С.О. провела підсумок роботи міського методичного об’єднання за 2017/2018 н.р., подякувала за змістовну організаційну роботу його керівникові Прокопюк В.П.

21 травня 2018 року пройшло підсумкове засідання методичного об’єднання учителів-логопедів на базі закладу дошкільної освіти № 9.

Про комплексний підхід до психолого-методико-педагогічного супроводудітей із порушеннями опорно-рухового апарату розповіла вихователь-методист закладу дошкільної освіти № 9 Ковалюк Н.Г. Вона наголосилана важливості і доцільності взаємозв’язку між вихователями, учителем-логопедом, практичним психологом, музичним керівником, медичним працівником та батьками у процесі корекційно-відновлювальної роботи з дітьми.

Учасникам методичного об’єднання сподобалась релаксаційна хвилинка, яку провела психолог Медведюк Н.В.

Учитель-логопед Пасось О.О. провела корекційне заняття «Подорож до сонечка». Слухачі методичного об’єднання висловили захоплення від створеного освітньо-розвивального середовища для дітей із порушеннями опорно-рухового апарату, цікавих неординарних методів і прийомів корекційно-відновлювальної роботи на основі індексу інклюзії, рівня досягнутої життєвої компетенції вихованців.

На завершення заходу перед учасниками методичного об’єднання виступила директор ІРЦ Макара О.В. з рекомендаціями щодо оформлення документації, у процесі обстеження дітей, які претендують на корекційні заняття у суспільних групах.

Головний спеціаліст управління освіти Грицюк С.О. провела підсумок роботи міського методичного об’єднання за 2017/2018 н.р., подякувала за змістовну організаційну роботу його керівникові Прокопюк В.П.


18 травня 2018 року у Нововолинському закладі дошкільної освіти № 1 було проведено методичне об’єднання учителів-логопедів закладів дошкільної освіти.

Перед учасниками заходу виступила вихователь Ворона А.А., яка поділилась досвідом роботи з формування фонетико-фонематичної компетентності дітей з вадами мовлення.

Учитель-логопед Алєксєєва О.М. провела підгрупове заняття на тему «У гостях у лісових звірів»

Учителі-логопеди закладів дошкільної освіти № 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 оглянули дидактичний матеріал для дітей із фонетико-фонематичним недорозвиненням мовлення, обмінялися досвідом із зазначеної проблеми, виробили відповідні методичні рекомендації.


Консультативно-настановча нарада з вихователями-методистами закладів дошкільної освіти

17 травня 2018 року о 14.00 год в управлінні освіти головним спеціалістом Грицюк С.О. було проведено консультативно-настановчу нараду з вихователями-методистами закладів дошкільної освіти.

На порядок денний винесено такі питання:
1. Аналіз нових нормативних актів у сфері освіти.
2. Закінчення навчального року у закладах дошкільної освіти.
Проведення моніторингу рівня підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі.
3. Підготовка до літнього оздоровчого періоду у закладах дошкільної освіти.
Аналіз інструктивно-методичних листів МОН України від 16.03.2012 р. № 1/9-198 «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період» та від 28.05.2012 р. № 1/9-413 «Організація фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах у літній період».
4. Ознайомлення з наказом управління освіти № 169 від 15.05.2018 р. «Про організацію роботи закладів дошкільної освіти протягом літного періоду 2018 року».
5. Аналіз циклограми методичної роботи з кадрами за 2017-2018 н.р.
6. Термін перебування дітей 6-річного віку у закладах дошкільної освіти.
7. Про зміни до порядку прийому дітей у перший клас.


Моє рідне місто – Нововолинськ

Цій темі було присвячено сюжетно-тематичне бінарне заняття, яке проведено 17 травня 2018 року у закладі дошкільної освіти №6 під час творчого звіту педагогів старших груп перед колегами та батьками вихованців.

Учасники звіту високо оцінили грунтовну попередню роботу до проведення підсумкового заняття учителя-логопеда Пукіш О.О. і вихователя Бабюк Т.О. Вищеназвані педагоги отримали схвальні відгуки за цікаві змістовні фрагменти заняття, отримані знання вихованців про рідне місто, Україну, її державні символи. Підкреслено значущість теми заняття у День вишиванки. Зважаючи, що учасниками звіту були вихованці спеціальної групи, педагогами закладу та батьками вихованців відмічено, що у дітей значно збагатився словниковий запас, удосконалились зв’язне мовлення, граматична будова мовлення і фонетико-фонематична культура.


Свято Букварика

У НВК «Нововолинської спеціалізованої школи №1» - колегіумі учні 1-Б відзначили свято –Букварика. Свято, на якому дітки попрощалися зі своїм першим підручником.

З яким же нетерпінням першачки чекали цієї події! Так старанно готувалися, вивчали пісні та вірші, готували неймовірні номери! А як же інакше?! Адже на свято завітало стільки гостей! Це і вчителі, батьки, бабусі та дідусі, братики й сестрички. Учні всім продемонстрували чому вони навчилися протягом свого першого шкільного року. Кожна дитина із захопленням розповідала та декламувала підготовлені вірші та показували театралізовану сценку ! А як чудово малюки співали пісень, супроводжуючи кожне веселими посмішками!

Маленькі артисти були настільки задоволені своїми виступами! В оченятах світились радість, захоплення та гордість. А в очах батьків виднілися сльози. Адже, здається, зовсім нещодавно їх дітлахи вперше ступили на поріг рідної школи, вперше відкрили Букварик, прочитали своє перше слово…

Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався! Впевнені, що цей шлях буде легким та радісним з такою чудовою вчителькою, як Денисюк Людмилою Степанівною, яка стала для діток і другом, і мудрим наставником, і другою мамою!


/Files/images/viber image.jpg


Привчаємо до здорового способу життя змалку

Важливе завдання закладу дошкільної освіти – навчити дітей повсякчас дбати про власне здоров’я, ознайомити їх з різними технологіями його збереження і зміцнення. Саме так вважає Степанова Наталія Олександрівна, вихователь закладу дошкільної освіти № 6.

Вона поглиблено працює над реалізацією науково-методичної теми «Валеологічна освіта дітей дошкільного віку». Своїми здобутками педагог поділилась на фестивалі відкритих знань 08.05.2018 року, який проходив у закладі дошкільної освіти № 6.

На бінарному інтегрованому занятті (валеологія і навчання дітей іноземної мови) вихованці продемонстрували свої знання з різних розділів програми «Дитина», завдання яких були об’єднані єдиною метою: "Бути здоровими!"


/Files/images/до дн.Перемоги.jpg

Вклоняємося Вічному вогню,
Вклоняємось доземно всім солдатам,
Що міряли дороги крізь війну,
Щоб нам сьогодні в мирі жити, мріяти й кохати.

У Нововолинську готуються до відзначення Дня пам'яті та примирення.
З цієї нагоди у місті заплановані такі заходи...


Головне для всіх на світі, щоб жили в безпеці діти!!!

/Files/photogallery/1049/Вивчаємо прав. БЖ (5).jpg 04 травня 2018 року, на закінчення місячника ОБЖД, у Нововолинському ДНЗ №4 відбувся захід «Правила безпечного життя вивчай, їх на практиці приміняй!». Розпочався з чудового театралізованого дійства «Про неслухняних козенят», яке представили талановиті вихованці – хлоп’ята та дівчатка старшого віку для своїх однолітків та малюків. Гра маленьких артистів вразила всіх глядачів: і дорослих – гостей з Нововолинської Державної пожежної-рятувальної частини №5 і вихованців ДНЗ. У цікавій, захоплюючій формі дошкільники продемонстрували правила правильної поведінки у небезпечних ситуаціях. Після вистави малят чекала цікава бесіда, яку провели ст. лейтенант служби ЦЗ Олена Шуба та ст. лейтенант служби ЦЗ Мирослав Люшко. Доступно, емоційно, враховуючи вік глядачів, фахівці-рятувальники розповіли про правила безпеки вдома та правила поведінки на природі: у лісі, парку, біля водойми, закріпили номер/Files/photogallery/1049/Вивчаємо прав. БЖ (9).jpg пожежної служби та наголосили на необхідності знати адресу, після чого дошкільнятам було запропоновано для перегляду мультфільм «Фокс – на службі у 101!»

А далі… сюрприз! Об 11.00 год. На територію ДНЗ примчав новенький пожежний автомобіль, отриманий Нововолинською ДПРЧ №5 у 2018 році.

/Files/photogallery/1049/Вивчаємо прав. БЖ (8).jpg На майстер-клас, який провели фахівці-рятувальники, прибули всі вихованці ДНЗ – 225 діток, працівники, представники родин. Повірте, ніхто не був розчарований. Було продемонстровано різні види спеціального захисного одягу, найновіше обладнання пожежного автомобіля: гідравлічні ножиці для різання по металу, пожежний рукав зі стволом для гасіння полум’я, захисні каски, панорамна маска, апарат на стисненому повітрі, всі почули звук справжньої сирени та спостерігали роботу світлових прожекторів.

А на завершення – спільна фотосесія, від якої усі учасники дійства отримали море позитиву. Цим заходом ще раз підтверджено актуальність проблеми безпечного життя, бо «Здоров’я дитини – це щастя родини, це основа держави, це базис нації!»
Перегляньте кілька чудових світлин…

МОН затвердило положення про обрання директорів шкіл

Міністерством освіти затверджено типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти. Відповідний наказпід писаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документ визначає загальні засади проведення конкурсів на посаду керівників державних або комунальних закладів середньої освіти.

Передбачається, що рішення про проведення конкурсу має ухвалюватись засновником школи у трьох випадках: одночасно з прийняттям рішення про створення нового закладу, не менше ніж за два місяці до завершення строкового трудового договору, укладеного з керівником школи або впродовж десяти робочих днів з дня дострокового припинення договору з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти.

УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2018

Переможцем стане той, хто не стоїть на місці.
Народна мудрість

Саме ці слова стали девізом вшанування переможців та учасників міського туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», яке відбулося 23 квітня 2018 року у Нововолинську на базі гімназії.

Сьогодення вимагає від кожного педагога відповідальності за свою роботу, відмови від шаблонів, уміння мудро вирішувати нагальні проблеми, бути креативним, творчим і сучасним.

«Учитель року» - це конкурс професійної майстерності й свято вчительської душі. Значення його величезне: допомагає зрозуміти й усвідомити значимість професії, систематизувати надбання щоденної праці, зробити крок на шляху самореалізації та самовдосконалення, здобути неоціненне – досвід.

У цьому році боротьба за звання найкращого педагога у трьох номінаціях «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізична культура» була нелегкою, адже в міському турі Конкурсу взяли участь 12 учителів із різних закладів загальної середньої освіти. Таких, які вміють перетворити сіру буденність на незвіданий шлях до зірок, які продемонстрували знання та володіння сучасними інноваційними технологіями, правильність підбору методів, прийомів та форм навчання, котрі гідно пройшли всі випробування, скали іспит на професійну майстерність.

П’ятеро стали переможцями на обласному рівні:
3 учителя гімназії: Гапонюк С.М., учитель української мови і літератури (ІІ місце); Матіюк Ю.В., учитель німецької мови (ІІІ місце); Криворучко І.В., учитель фізичної культури (ІІІ місце); Левчук Л.Я., учитель основ християнської етики ЗОШ №7 із предметів духовно-морального спрямування (ІІІ місце);
Пик М.П., керівник гуртка НЦДЮТ, узяв участь в заочному обласному турі конкурсу педагогічної майстерності «Джерело творчості» у номінації «Методист року – 2018», здобувши ІІ місце.

На святі були присутні: перший заступник міського голови, секретар ради Сторонський А.М., заступник начальника управління освіти Лакиш О.О., завідувач міського методичного кабінету Хвіщук О.В., представники управління освіти, методисти міського методичного кабінету, дирекція та вчителі закладів освіти міста.

Із вітальними словами до учасників заходу звернулися перший заступник міського голови, секретар ради Сторонський А.М., заступник начальника управління освіти Лакиш О.О. Вони подякували найкращим педагогам міста за сумлінну працю, високий професіоналізм, творчу наснагу.

Усі учасники та переможці Конкурсу отримали грамоти, подарунки, грошові винагороди від міської влади, управління освіти та квіти від профспілкової організації освітян міста.
Педагогів-переможців обласного етапу Конкурсу запросили до слова. Вони своїми виступами ще раз довели, що в кожного з них не згас, а ще яскравіше запалав вогонь таланту та неповторна творча індивідуальність, що не міліє криниця освітянської душі, а переможцем стає той, хто не стоїть на місці.
Хвіщук О.В., завідувач міського методичного кабінету

/Files/images/premyuvannya_2018/100_6186.JPG /Files/images/premyuvannya_2018/100_6191.JPG /Files/images/premyuvannya_2018/100_6194.JPG
/Files/images/premyuvannya_2018/100_6193.JPG /Files/images/premyuvannya_2018/100_6192.JPG /Files/images/premyuvannya_2018/untitled.png
/Files/images/premyuvannya_2018/100_6217.JPG /Files/images/premyuvannya_2018/100_6208.JPG /Files/images/premyuvannya_2018/100_6199.JPG


ЯКА МЕДИЧНА ДОВІДКА ПОТРІБНА ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДИТИНИ В ДИТСАДОК

МОЗ надало нове роз’яснення Міністерству освіти і науки про те, яку медичну довідку потрібно надавати для зарахування дитини до дитсадка.

Згідно з новим листом МОЗ відтепер для вступу дитини до дитсадка не потрібно надавати медичну довідку особливої форми – достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, в якого спостерігається дитина. Для вступу дитини до школи батьки надають довідку від лікаря, що дитина пройшла профілактичний огляд (форма № 086-1/о).


МОН затвердило нові шкільні освітні програми

Міністерство освіти затвердило нові типові освітні програми початкової (2-4 клас), базової (5-9 клас) та старшої школи (10-11 клас). Відповіднінаказипідписані міністром освіти Лілією Гриневич.

Типові освітні програми початкової освіти, базової та старшої школи окреслюють рекомендовані підходи до планування й організації школами єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання.

Програми також визначають загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, послідовність їх вивчення та очікувані результати навчання учнів.

Освітні програми початкової і базової школи будуть введені в дію з 2018/2019 навчального року.

Освітні програми старшої школи вводитимуться у дію поетапно - впродовж двох наступних навчальних років


Нарада з керівниками закладів

25.04.2018 року заступник начальника управління освіти Ольга Лакиш провела нараду з керівниками закладів середньої освіти.
На нараду були запрошені завідувач міського методичного кабінету Хвіщук О.В., директор НЦДЮТ Кравцова Л.А.

Розглянуті такі питання:
1. Порядок проведення ДПА в закладах загальної середньої освіти у 2017/2018 н.р.;
2. Фінансування закладів освіти м. Нововолинська;
3. Замовлення підручників для 5-х та 10-х класів.
4. Проведення оздоровчої кампанії у літку 2018 року.
5. Нові нормативні документи, що регулюють діяльність ЗЗСО.
6. Проведення свята "Останній дзвоник та випускного вечора".


Навчання керівників відділів освіти

24.04.2018 заступник начальника управління освіти Ольга Лакиш прийняла участь у навчанні керівників відділів освіти райдержадміністацій виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад, спеціалістів з питань діяльності закладів освіти об’єднаних територіальних громад «Реалізація державної політики у сфері освіти на регіональному рівні».

На навчанні розглянуті питання:

1. Публічне партнерство – рушій розвитку регіональної освіти.
2. Фінансування галузі освіти в умовах децентралізації.
3. Реалізація конценції «Нова українська школа» обговорене складові:
- рівний доступ до якості освіти для дітей з особливими освітніми потребами;
- організація оздоровчої кампанії 2018 року;
- новий освітній простір у початковій школі.


Всеукраїнська конференція «Розумники» («Smart kids»)
«Розвиток початкової школи на засадах формування особистості учня ХХІ ст., використання ІКТ».

/Files/images/FB_IMG_1524643350638.jpg

Велике слово – Школа. Це скарб найкращий кожного народу, це ключ золотий, що розмикає пута несвідомості, це шлях до волі, до науки, до добробуту.
У вселюдському житті тільки той народ бере перемогу, який має найкращу школу.
Софія Русова

Один із відомих дослідників штучного інтелекту та співзасновник Coursera Ендрю Ін говорить: «Коли ви молоді, інвестуйте у власну освіту. Під словом «молоді» я маю на увазі всіх, кому менше ста років». Перед тим як інвестувати в навчання свій час і кошти, Ендрю Ін радить взяти до уваги два чинники: чому саме ви можете навчитися і як це змінить світ.

Ці запитання насамперед повинні поставити собі вчителі й директори навчальних закладів. Адже саме школа здатна виховати розумних, креативних, ініціативних членів суспільства, які володітимуть необхідними знаннями й компетентностями, щоб розумно та впевнено керувати нашим майбутнім.

Тому велику роль у розвитку системи загальної середньої освіти відіграють інноваційні процеси, які є невід’ємною складовою розвитку науки в цілому та освітньо-педагогічної теорії зокрема. Основною формою реалізації освітньої діяльності є педагогічні проекти, або дослідно-експериментальна робота. Це поєднання пошуку найбільш ефективної педагогічної системи через дослідну роботу, розробку програми експерименту та її реалізацію, включаючи процес удосконалення масової педагогічної практики на основі отриманих результатів.

Оновлення змісту освіти за європейськими стандартами передбачає упровадження особистісно зорієнтованих та інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес. Із цією метою заклади загальної середньої освіти беруть участь у дослідно-експериментальній роботі як регіонального, так і всеукраїнського рівнів:

всеукраїнський – НВК (директор (Мороз С.В.), ЗОШ №2 (директор Кобиш А.А.), ЗОШ №6 (директор Пукля І.І.), гімназія (директор Шиян Л.В.);

регіональний - ЗОШ №6 (директор Пукля І.І.).

19 квітня 2018 року на базі НВК (директор Мороз С.В.) відбулася Всеукраїнська конференція «Розумники» («Smart kids») «Розвиток початкової школи на засадах формування особистості учня ХХІ ст., використання ІКТ».

У роботі конференції взяли участь заступник начальника управління освіти Лакиш О.О., завідувач міського методичного кабінету Хвіщук О.В., методист міського методичного кабінету Сєчка Л.В. Учителі початкової ланки НВК провели майстер-класи для педагогів із різних областей України:

· 1-А клас «Нестандартні початки уроків. Використання навчального контенту та здоровʼязбережувальних технологій на уроках навчання грамоти» (Мучак В.В.);

· 3-А клас «Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу. Казковий світ математики з електронними освітніми ресурсами «Розумники» (Вакарчук Н.М.);

· 2-А клас «Узагальнення та систематизація отриманих знань. Рефлексія. Легко та цікаво вивчаємо українську мову з педагогічними іграми «Розумники» (Цвек С.М.).

Директор Мороз С.В. розповів учасникам конференції, що згідно з наказом МОН України від 01.10.2015р. №1002 навчально-виховному комплексу «Нововолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1-колегіум» надано статус експериментального закладу всеукраїнського рівня у проведенні ДЕР за темою «Розумники» («Smart kids»), який передбачає використання електронних інтерактивних ресурсів для вивчення базових предметів у початковій школі. У проекті на даний час бере участь 3 класи початкової школи.

Учителі, які працюють у проекті, говорять про те, що електронні навчальні ресурси є перспективним і високоефективним інструментом в освітній галузі. Вони надають педагогові інформацію у більшому обсязі, ніж традиційні джерела інформації, і в мультимедійному форматі; можуть бути використані вчителем для підготовки та проведення уроків, для створення електронних уроків, для проведення тестового контролю, для індивідуальних занять тощо.

Елементи інтерфейсу електронних засобів навчання виконані з урахуванням ергономіки, сучасних дизайнерських рішень, а використання на уроках електронних навчальних ресурсів: електронні навчально-методичні комплекси, мультимедійні бібліотеки, віртуальні лабораторії, бібліотеки електронних наочностей, тестові системи – дає змогу значно підвищити інформативність та ефективність уроків, сприяє збільшенню динаміки й виразності навчального матеріалу.

Директор мультимедійного видавництва «Розумники» Олександр Кохан зазначив, що для дітей початкової школи засвоєння інформації у ігровій формі є особливо дієвим, а саме таку можливість і дає проект.

Учителі початкових класів, директори і заступники директорів із різних куточків України висловили слова вдячності організаторам заходу, підкреслювали важливість і значущість проекту «Розумники» («Smart kids») для сучасних дітей, були захоплені красою нашого молодого міста й щирістю та гостинністю господарів.

О.В.Хвіщук, завідувач міського методичного кабінету.


Гуртом впорядковуємо місто

/Files/images/toloka/20180420_1h41237.jpg Дружній колектив управління освіти
Нововолинської міської ради долучився
до проведення Всеукраїнської акції
«За чисте довкілля»

Засідання виконкому

Заступник начальника управління освіти Ольга Лакиш взяла участь у засіданні виконавчого комітету Нововолинської міської ради, де приймали рішення щодо встановлення вартості путівки для оздоровлення дітей в позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Прикордонник» та пришкільних таборах.

Рішенням виконкому ціна путівки в ПДЗОВ «Прикордонник» становитиме:

за 21 день – 3360, 00 грн.

за 14 днів – 2240, 00 грн.

Повна вартість путівки для оздоровлення дітей в пришкільних таборах – 308,00 грн. (за 14 днів).


Всеукраїнська гімназіада з легкої атлетики

Відбулася 18-19 квітня в м.Одесі. Де приймали участь збірні команди областей України.

У складі збірної команди Волині виступала вихованка Нововолинського ДЮСШ, учениця 10 класу ЗОШ №2 Шпак Людмила, вона змагалася у стрибках в висоту, подолала планку на висоті 1 м. 65 см., здобула бронзову медаль.

Готував спортсменку старший тренер-викладач Король Віктор Іванович.


Cемінар-тренінг «Нова українська школа»

19 квітня 2018 р. на базі Нововолинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Нововолинської міської ради Волинської області відбувся семінар-тренінг із питання впровадження нового Державного стандарту загальної середньої освіти в рамках реформи «Нова українська школа» для заступників директорів шкіл Володимир-Волинського району та м. Володимира-Волинського.

Привітали учасників семінару заступник начальника управління освіти Лакиш Ольга Олександрівна, завідувач міського методичного кабінету Хвіщук Ольга Володимирівна, які інформували присутніх про сприяння міської влади в забезпеченні належних умов освітнього процесу в експериментальних класах.

Учителі пілотних класів Хомук Галина Павлівна, Тертична Тетяна Миколаївна презентували досвід своєї роботи, продемонстрували практичне втілення у навчальний процес інтеграції предметів за допомогою інноваційних форм роботи, про проведення ранкових зустрічей, екскурсій.

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з наповнюваністю пілотних класів, методичними матеріалами, Модельними навчальними програмами, підручниками, навчальними зошитами.

/Files/images/zosh_6/IMG_20180419_120100.jpg /Files/images/zosh_6/IMG_20180419_130432.jpg

Нарада директорів закладів загальної середньої освіти

13.04.2018 року начальник управління освіти Микола Остапюк провів нараду директорів закладів загальної середньої освіти.

На нараді розглянуті такі питання:
1. Погодження проекту мережі класів та контингенту учнів ЗЗСО міста на 2018-2019 н.р.
2. Проведення «Дня довкілля» закладами освіти міста.
3. Організація заходів щодо відзначення нагородами кращих педагогів та учнів шкіл, ДЮСШ та НЦДЮТ 2017-2018 н.р.
4. Фінансування закладів ЗСО.
5. Різне.


Школи та садки не будуть зберігати медичні дані дитини

МОЗ України скасувало форму № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)». Це означає, що відтепер у школах та дитсадках не зберігатимуться медичні дані дитини.
При вступі до дитсадка не потрібно надавати медичну картку особливої форми - достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, що дитина здорова. При вступі до школи - довідку від лікаря, що дитина пройшла профілактичний огляд. Якщо дитина хворіє, то лікар може зробити відповідний запис зі згоди батьків.


У великодні дні головну площу міста прикрашали 12 великодніх писанок, які розписували школярі, вихованці дитячої школи мистецтв, Нововолинського центру дитячої та юнацькоїтворчості, Нововолинського електромеханічного коледжу. Кожен заклад презентував свій творчий витвір, на якому був використаний орнамент певного регіону України.

/Files/images/pisanki/dcs.png /Files/images/pisanki/dcs 2.png


10 березня проходив захід “Великдень всіх нас на гостини просить», у рамках якого підсумували результати конкурсу «Алея писанок – 2018»

конкурсна комісія, яку очолила досвідчена писанкарка міста Марія Булюк, визначала найкращі роботи. За результатами журі перше місце вибороли юні писанкарі школи №2

/Files/images/pisanki/Зош #2.png

на другому місці – вихованці ЗОШ №7 та дитячої школи мистецтв. А третє місце розділили учні ЗОШ №3 і ЗОШ №6 та студенти Нововолинського електромеханічного коледжу. Однак ніхто не залишився поза увагою. Адже усі доклали чимало зусиль для створення таких чудових арт – об’єктів. Тому і переможців, і учасників відзначили дипломами та грошовими винагородами. Для активних школярів усіх навчальних і позашкільних закладів буде організована поїздка у музей писанки в місто Коломию.


Від усієї душі вітаємо вас із світлим святом Великодня!!!

Писанок веселий візерунок,
Кошик шинки, хрону, ковбаси,
Воскресіння Божого дарунок,
Посвятивши, з церкви принеси.
І збери усю свою родину,
Паски кожному по скибочці роздай,
Помолись за неньку Україну,
За батьків, дітей і за наш край.
ХРИСТОС ВОСКРЕС!!!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!!!

/Files/images/6939930b4a.png /Files/images/863131-59_main.jpg


У середу 4 квітня 2018 року відбудеться засідання атестаційної комісії управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради.

Відповідно до подань керівників, у цей день атестуватимуться 89 педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

Роботу комісії буде розпочато о 8.00 год.

Про здоров'я дітей дбаємо з дитинства!

Забезпечення успішного фізичного розвитку дитини, зміцнення її здоров’я завжди було, є і буде одним з пріоритетних завдань освітньої роботи з дошкільнятами. Завдання дорослих — ство­рити для цього необхідні умови, мотивувати і спонукати малят до занять спортом. Важливим напрямком формування у дітей основ здорового способу життя є правильно організоване розвивальне середовище, перш за все –рухове.
У закладі дошкільної освіти №7 «Кобзарик» функціонує за проектом спортивна зала (до речі, єдина в місті серед закладів дошкільної освіти), що сприяє раціональному та ефективному ефективне використанню її під час ранкової, корегуючої гімнастик, занять з фізичного виховання, днів здоров’я, спортивних свят і розваг. Запорукою успішного фізичного розвитку дошкільників є використання спортивного обладнання, яке розміщене у спортивній залі: шведська стінка, велотренажери, канати для лазіння, гімнастичні лави, кільця тощо. Про розвивальне середовище зали постійно дбає вихователь з фізичного виховання Макарук Надія Василівна, періодично поновлюючи його з допомогою колег.
Вихователь не зупиняється на досягнутому, постійно удосконалює свій професійний рівень, ділиться досвідом з педагогами-дошкільниками. Так нещодавно, в рамках творчого звіту «Я атестуюсь», на базі ЗДО №7 пройшло засідання міського клубу «Здорова дитина». Педагоги закладів дошкільної освіти міста переглянули підгрупове заняття із старшими дошкільниками «Ти і твоє здоров’я», яке підготувала і провела вихователь-методист МакарукН.В.
Діти із своїм наставником показали нетрадиційні форми оздоровлення з використанням інноваційно-оздоровчих технологій: гімнастики «Хатха-йоги», піскотерапії, аромотерапії, кольоротерапії, дихальної та психогімнастик, різноманітних вправ тощо. Фізкультурне заняття було побудоване у формі подорожі на острів Здоров’я. МакарукН.В. спонукала вихованців уже з дитинства дбати про своє здоров’я. А для досягнення цієї мети необхідно систематично займатися фізкультурою і спортом.
Члени клубу «Здорова дитина» мали змогу переглянути виставку нестандартного фізкультурного обладнання, яке виготовили вихователі усіх вікових груп ЗДО №7. Під час підготовки до виставки педагоги творчо підійшли до поставленого завдання, використовували покидьковий матеріал: ґудзики, намистинки, камінці, каштани, шишки, дерев’яні палички, різноманітні крупи та лікарські трави. Виставка вразила своєю оригінальністю, різноманітністю, креативністю. Тут були представлені кеглі, гантелі, лижі з пластикових пляшок, спортивні кубики, тунелі для пролізання, ходунки, різнокольоровий парашут, «Чарівна павутинка», дихальні тренажери «Парасолька», «Вітерець у пляшці», масажні м’ячики та подушечки, сухі басейни, доріжки здоров’я у вигляді гусениці, квіточки, потяга, пальми тощо.

Практика виготовлення і використання фізкультурного інвентарю з підручного матеріалу довела, що він доступний у застосуванні, мобільний у зберіганні, безпечний, легко замінний, привабливий і, найголовніше, потребує мінімальних матеріальних витрат.
Використання нестандартного обладнання сприяє підвищенню інтересу дітей до виконання основних рухів та ігор, розвитку загальної координації, дрібної моторики, рухової активності, фізичних якостей (швидкості, спритності, витривалості, гнучкості), формування культури здоров’я, що було підтверджено у ході заняття.

/Files/images/dnz_7/IMG_3287.JPG /Files/images/dnz_7/IMG_3295.JPG/Files/images/dnz_7/IMG_3302.JPG/Files/images/dnz_7/IMG_3306.JPG/Files/images/dnz_7/IMG_3311.JPG/Files/images/dnz_7/IMG_3329.JPG


Комісія напрацювала заходи для попередження поширення випадків кору серед населення

2 квітня 2018 року, на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обговорили стан епідемічної ситуації та попередження поширення випадків корусеред населення міста.
Медики повідомляють, що з 26 березня по 2 квітня 2018 року зафіксовано спалах кору в Турійському районі, захворіло 15 дітей – учнів 2-8 класів гімназії. У м. Володимир-Волинську та Володимир-Волинському районі зареєстровано 16 випадків. В Іваничівському районі на кір захворіла 1 дитина, а ще двоє госпіталізовані з підозрою на це захворювання. Серед захворілих 67% не щеплені згідно з календарем щеплень.

Комісія вирішила:
1. Керівникам закладів охорони здоров'я, освіти, культури, сфери обслуговування, громадського транспорту підтримувати стабільно високий рівень готовності до функціонування під час підвищеної захворюваності на кір.
Термін - на період загостренняепідемічної ситуації з захворюваності на кір.
2. Рекомендувати керівникам навчальних та навчально-виховних закладів міста при реєстрації перших випадків захворюваності на кір відстороняти від відвідування організованих колективів вихованців, учнів та студентів яким не проведено профілактичні щеплення проти кору згідно календаря щеплень на піставі ст.12. ст.15. Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»
3. Директорам Нововолинського ВПУ (Приступа В.І.), ДВНЗ «Нововолинський електромеханічний коледж» (Танасієнко О.В.), Нововолинського навчально-наукового інституту економіки та менеджменту ТНЕУ(Чорний Р.С.):
3.1. Забезпечити посилений контроль за станом здоров’я учнів та студентів закладів, негайну ізоляцію з колективів осіб з початковими симптомами простудних захворювань та подальшою консультацією лікаря, звернувши особливу увагу на іногородніх студентів.
Термін – щоденно.
3.2. Силами медпрацівників закладів вивчити стан щепленості проти кору учнів та студентів, провести відповідну роботу з учнями та студентами, при необхідності з батьками, щодо проведення імунопрофілактики, з метою забезпечення колективного імунітету в закладі не менше 95%;
Термін – до 10.04.2018 року
3.3. Забезпечити належну організацію питного режиму, особистої гігієни, раціонального харчування, дотримання протиепідемічного режиму на харчоблоках, дезінфекційного режиму в закладах.
Термін – щоденно
3.4. Обмежити проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв тощо);
Термін – на період загострення епідемічної ситуації з захворюваності на кір.
4. Директору Нововолинського ліцею-інтернату Волинської обласної ради (Лазаренко Ю.О.), диретрору Нововолинської спеціальної загальноосвітньої школи №9 Кантор Т.В.:
4.1. До початку навчально-виховного процесу після канікул провести медичний огляд учням щодо наявності ознак захворювань на кір з метою запобігання заносу і поширення захворювань в закладі;
Термін – на початок відновлення навчально-виховного процесу
4.2. Забезпечити посилений контроль за станом здоров’я учнів, негайну ізоляцію з колективів осіб з початковими симптомами простудних захворювань;
Термін – щоденно
4.3. Силами медпрацівників вивчити стан щепленості проти кору учнів, провести відповідну роботу з учнями, при необхідності з батьками, щодо проведення імунопрофілактики, з метою забезпечення колективного імунітету в закладі не менше 95%;
Термін – до 10.04.2018 року
4.4. Забезпечити належну організацію питного режиму, особистої гігієни, раціонального харчування, дотримання протиепідемічного режиму на харчоблоках, дезінфекційного режиму в закладі;
Термін – щоденно
4.5. Обмежити проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв тощо);
Термін – на період загострення епідемічної ситуації з захворюваності на кір.
5. Управлінню освіти (Остапюк М.П.) зобов'язати директорів шкі та завідувачів ДНЗ:
5.1. Провести відповідну роботу з батьками щодо проведення імунопрофілактики дітям, котрі не отримали щеплення згідно календаря, з метою забезпечення колективного імунітету в закладі не менше 95%;
Термін – до 10.04.2018 року
5.2. Забезпечити посилений контроль за станом здоров’я дітей та відвідуваністю навчально-виховних закладів, негайну ізоляцію з колективів осіб з початковими симптомами простудних захворювань та подальшою консультацією лікаря;
Термін – щоденно
5.3. Обмежити проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв тощо);
Термін – на період загострення епідемічної ситуації з захворюваності на кір
6. Оздоровчий табір «Ковчег» (Вакуліна Л.І.):
6.1. Забезпечити посилений контроль за станом здоров’я дітей, негайну ізоляцію з колективу осіб з початковими симптомами простудних захворювань та подальшою консультацією лікаря;
Термін – щоденно
6.2. Провести відповідну роботу з батьками щодо проведення імунопрофілактики дітям, котрі не отримали щеплення згідно календаря, з метою забезпечення колективного імунітету в закладі не менше 95%;
Термін – до 10.04.2018 року
6.3. Обмежити проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв тощо);
Термін – на період загострення епідемічної ситуації з захворюваності на кір
7. Управлінню Держпродспоживслужби в місті Нововолинську (Лешко Я.Ю.) при здійсненні заходів державного нагляду(контролю) на підприємствах ресторанного господарства, торгівлі, обслуговування населення внести приписи щодо необхідності проведення щеплень в тому числі проти кору підпорядкованим працівникам на підставі ст. 12. Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».
8. Нововолинській центральній міській лікарні (Мороз В.В.):
8.1. За необхідності провести уточнення даних, щодо охоплення щепленнями дітей і підлітків організованих колективів міста в нести зміни в обсяги щеплень населення міста на 2018 рік;
Термін – до 10.04.2018 року
8.2. Вжити заходів щодо максимального охоплення профілактичними щепленнями проти кору підлягаючих дітей і підлітків;
Термін - згідно плану на 2018 рік
8.3. Забезпечити належний рівень готовності центральної міської лікарні до функціонування під час підвищеної захворюваності на кір, що передбачає перепрофілювання госпітальної бази, дотримання необхідного температурного режиму, створення запасу дезінфекційних, антисептичних, противірусних препаратів, засобів особистої гігієни, індивідуального захисту.
Термін – на період загострення епідемічної ситуації з захворюваності на кір
9. Нововолинському міськрайонному відділу ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України»(Мельник В.О.):
9.1. Продовжити проведення епіднагляду (спостереження) за станом захворюваності на керовані інфекції в місті та епідемічного розслідування кожного випадку кору на території міста.
Термін - постійно
10. Нововолинській центральній міській лікарні (Мороз В.В.), Нововолинському міськрайонному відділу ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України»(Мельник В.О.):
10.1. Продовжити моніторинг ситуації щодо захворюваності на кір населення міста та сусідніх районів, оперативно інформувати виконавчий комітет міської ради для своєчасного запровадження обмежувальних міроприємств на території міста;
Термін – на період загострення епідемічної ситуації з захворюваності на кір
10.2. Провести семінар для медичних працівників навчальних та навчально-виховних закладів міста з питань клініки, діагностики епідеміології і профілактики кору;
Термін – до 6.04.2018 року
10.3. Посилити просвітницьку роботу серед населення щодо необхідності імунопрофілактики інфекційних захворювань.
Термін - постійно


Турнір пам'яті Вчителя Кулика Олександра Григоровича

2 квітня 2018 року о 10.00 год. у загальноосвітній школі №6 відбудеться турнір з волейболу серед працівників освітянських закладів міста.

Змагання присвячені пам’яті вчителя
Кулика Олександра Григоровича.
Змагання триватимуть упродовж
двох днів 2-3 квітня.
/Files/images/29572626_166251917356687_8432593075210794575_n.jpg


Великодні писанки прикрашатимуть місто

12 великих писанок котрі підготували
разом із своїми наставниками школярі,
вихованці дитячої школи мистецтв,Нововолинського центру дитячої та
юнацької творчості,
Нововолинського електромеханічного коледжу
з 7 по 10 квітня прикрашатимуть місто.

/Files/images/писанки.jpg


В актовій залі Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості відбувся звітний концерт

Художня сомодіяльність загальноосвітніх закладів міста та ЦДЮТ вражала, дивувала, захоплювала. Кожен виступ супроводжувався бурхливими оплесками та приємними емоціями глядачів.

/Files/images/IMG_2856-696x464.jpg


Іноземна мова в закладі дошкільної освіти №8 селища Благодатне

Іноземна мова дедалі наполегливіше входить у наше життя, інтегруючи українське суспільство зі світовим культурним простором. Іноземна мова потрібна навіть дітям дошкільного віку. Саме так вважає керівник гуртка іноземної мови закладу дошкільної освіти №8 Барульска Людмила Євгеніївна. Вона переконана, що вивчення іноземної мови не лише розвине індивідуальні здібності дитини, а й створить передумови для оволодіння в подальшому іншими мовами, виховає толерантне ставлення до носіїв інших культур.

Досвідом роботи з навчання дітей англійської мови ділилась Барульська Людмила Євгеніївна на міському педагогічному практикумі «Поліглот», який проходив 21.03.2018 р. з закладом дошкільної освіти №8.
Про організацію роботи з вищезазначеного питання розповіла вихователь-методист Дан Т.П.
Учасники практикуму із захопленням переглянули заняття, під час якого вихованці демонстрували свої знання англійської мови, театральні і художні здібності.

Завершальним етапом стало написання за допомогою опорних схем, елементів мнемотехніки листа до королеви Великої Британії.

Учасники практикуму висловили захоплення професійною майстерністю керівника гуртка Барульської Л.Є., створення умов для оволодіння дітьми елементарним умінням спілкуватися іноземною мовою у межах комунікативного мінімуму, вихованням інтересу, поваги до культури, традицій та звичаїв англійського народу.

Відео презентація тижня іноземної мови у ЗДО №8 підтвердження/Files/images/1 фото презентації здо8.jpg сформованих у дітей іншомовних комунікативних компетенцій, застосування педагогом на практиці ігрових методів і прийомів роботи.

Педагоги закладів дошкільної освіти міста Нововолинська проаналізували захід, виробили методичні рекомендації.
Головний спеціаліст управління освіти Грицюк С.О. підвела підсумок педагогічного практикуму «Поліглот».


Нарада директорів ЗЗСО та НЦДЮТ

2018-03-19
19 березня 2018 року начальник управління освіти Остапюк М.П. провів нараду з директорами закладів загальної середньої освіти та директором НЦДЮТ.

В роботі наради взяли участь заступник начальника управління освіти Лакиш О.О. і головний спеціаліст управління освіти Тарасенко Н.Г.

Були розглянуті такі питання:

1. Виконання розпорядження міського голови від 16.03.2018 року Про проведення виставки-конкурсу "Алея писанок - 2018"
2. Стан виплати заробітної плати за рахунок державної освітньої субвенції.
3. Набір в 1-ші класи 2018-2019 навчального року.
4. Підготовка та звіт художньої самодіяльності навчальних закладів міста.
5. Проведення атестації педагогічних працівників освітніх закладів міста.
6. Підготовка та проведення пробногоЗНО24 і 31 березня 2018 року для учнів 11 класу.

Під час наради начальником управління освіти було дано відповідні завдання та доручення керівникам закладів.

МОН пропонує скасувати конкурси до 1 класу

Підсумки тижня в освіті: головні події

Нововолинська гімназія дала звітний концерт

28 лютого 2018 року відбулась сесія Нововолинської міської ради. Рішеннями №22/50 та 22/51

ліквідовано Нововолинську міську психолого-медико-педагогічну консультацію та створила Нововолинський інклюзивно-ресурсний центр.

Вручення ордену Княгині Ольги

26 лютого 2018 року, під час оперативної наради голова облдержадміністрації Володимир Гунчик вручив орден княгині Ольги ІІІ ступеня нововолинянці Надії Бельськй, завідувачці Нововолинського дошкільного навчального закладу № 6 Нововолинської міської ради.
Державною нагородою Надію Бельську відзначено відповідно до Указу Президента України за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня Соборності України.
Управління освіти вітає Надію Іванівну!

/Files/images/IMG_0671.jpg


Пробне ЗНО

Відповідно до спільного наказу управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти від 16.02.2018р. № 80/21-о «Про затвердження мережі пунктів проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році» у м. Нововолинську 24.03.2018р. та 31.03.2018р. функціонуватимуть два пункти тестування на базі Нововолинського ліцею-інтернату Волинської обласної ради та Нововолинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Нововолинської міської ради Волинської області. У тестуванні з української мови 24 березня приймуть участь 367 учасників, у тестуваннях з інших предметів (крім іноземних мов) 31 березня – 343 учасника.


Міський проблемний семінар-практикум для вчителів української мови і літератури
"Формування культури професійного спілкування як складова іміджу вчителя"

МОН оголосило конкурс підручників для 5 і 10 класів

Нововолинці вибороли 50 призових місць на обласних предметних олімпіадах


Новий держстандарт з початкової освіти

Вибір та замовлення підручників для 5 класу

частина 1, частина 2, частина 3


Вибір та замовлення підручників для 5 класу

День відкритих дверей

Відповідно до наказу управління освіти від 31.01.2018р. № 40-А, в рамках проведення профорієнтаційних заходів, 17 лютого 2018 року учні 11-х класів закладів загальної середньої освіти м. Нововолинська побували на Дні відкритих дверей Київського національного університету культури і мистецтв.

/Files/images/DSC_0002.JPG /Files/images/DSC_0037.JPG /Files/images/DSC_0097.JPG /Files/images/DSC_0129.JPG


Нарада з керівниками

16 лютого 2018 року відбулась нарада з керівниками закладів загальної середньої, позашкільної, дошкільної освіти міста та селища Благодатне щодо оплати праці педагогічним працівникам та обслуговуючому персоналу закладів освіти під час запровадження карантину.
Було вирішено оплату праці проводити відповідно Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови виконання іншої організаційно-педагогічної роботи (в межах лімітів фонду заробітної плати).
В роботі наради взяв участь перший заступник міського голови, секретар ради А.М.Сторонський.


15 лютого 2018 року в закладі загальної середньої освіти № 6 відбувся семінар щодо підготовки педагогічних працівників в умовах "Нової української школи".


Затверджено нове положення про вибір підручників

Семінар-практикум "Взаємозв'язок закладу дошкільної освіти, сім'ї та школи
у формуванні готовності дитини до шкільного навчання"

13 лютого 2018 року у Нововолинському закладі дошкільної освіти № 1 відбувся семінар-практикум для директорів закладів дошкільної освіти та вихователів-методистів на тему «Взаємозв’язок закладу дошкільної освіти, сім’ї та школи у формуванні готовності дитини до шкільного навчання».
Відкрила захід Грицюк С.О., головний спеціаліст управління освіти. Вона зробила презентацію мети семінару, визначила сподівання та очікування учасників, ознайомила з програмою.

Візитну карту Нововолинського закладу дошкільної освіти № 1 представила директор Лазарищак Н.В.
Про нормативно-правове забезпечення підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі розповів Остапюк М.П., начальник управління освіти.
Директор закладу загальної середньої освіти № 2 Кобиш А.А. поділилась досвідом із учасниками семінару-практикуму щодо інноваційних форм роботи у створенні навчально-розвивального середовища учнів молодших класів. Методист міського методичного кабінету Сєчка Л.В. проінформувала учасників заходу про впровадження пілотного проекту «Нова українська школа» у закладі загальної середньої освіти № 6.
Вихователь-методист ЗДО № 1 Шевчук Г.А. розповіла про форми і методи роботи з батьками, спрямовані на зміцнення взаємодії закладу дошкільної освіти та родини.
Учасники семінару висловили позитивні враження від переглянутого інтелектуального конкурсу «Маленькі ерудити», який провела вихователь ЗДО № 1 Ворона А.А.
З метою організації просвітницької роботи з батьками майбутніх першокласників було проведено практичним психологом Усійчук О.П., учителем-логопедом Алєксєєвою О.М. психолого-педагогічний тренінг «На порозі школи».
Директори та вихователі-методисти ЗДО взяли активну участь у прес-діалозі «Запитуєте? Відповідаємо», який провела вихователь-методист Шевчук Г.А. Учасникам семінару були до вподоби виступи випускників ЗДО № 1.
У кінці роботи семінару-практикуму головним спеціалістом управління освіти було проведено анкетування, на підставі якого оцінено діяльність семінару, вироблено методичні рекомендації.


18.02.2018 р. з 14.00 год. до 17.00 год. в міському парку культури відбудуться заходи до свята Стрітення Господнього.
Запрошуємо взяти участь у святі.


20.02.2018 р. о 15.00 год. біля фотостелли Героїв Небесної Сотні відбудуться заходи по вшануванню пам’яті героїв Небесної Сотні.


Колегія управління освіти

12 лютого 2018 року за участю першого заступника міського голови, секретаря ради Сторонського А.М. відбулося засідання колегії управління освіти.
Порядок денний колегії:
- звіт головного бухгалтера централізованої бухгалтерії управління освіти Целуйко В.К. «Про фінансово-господарську діяльності та дотримання штатно-фінансової дисципліни у закладах освіти міста в 2017 році та завдання щодо оптимізації на 2018 рік (додається).
- Інформація юристконсультата Бобака В.С. «Про виконання Закону України «Про звернення громадян» управлінням освіти і закладами освіти у 2017 році» (додається).
Колегією прийняті відповідні рішення щодо питань, які розглядалися на засіданні (додається).
Першим заступником міського голови, секретарем ради Сторонським А.М. проаналізовано фінансовий звіт, обговорено питання щодо подальшого фінансування та підтримки закладів освіти міста.
Начальником управління освіти Остапюком М.П. надані роз’яснення щодо Постанови Кабінету Міністрів України від 11січня2018р.№22«Про підвищення оплати праці педагогічних працівників».
Після засідання колегії відбулася нарада керівників закладів освіти міста з питань організованого завершення 2017/2018 навчального року та особливостей проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти.


МОН розробило положення про обрання директорів шкіл

Підсумки тижня в освіті: головні події

Заходи управління освіти

12.02.2018 р. Колегія управління освіти
13.02.2018 р. Семінар-практикум для директорів закладів дошкільної освіти та вихователів-методистів на тему "Взаємозв'язок закладу дошкільної освіти, сім'ї та школи у формуванні готовності дитини до шкільного навчання".
15.02.2018 р. Нарада директорів і ЗДНВР "Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників в умовах Нової української школи"
20.02.2018 р. Проблемний семінар для учителів української мови і літератури "Формування культури професійного спілкування як скалдова іміджу вчителя" за участю науковців ВІППО
21.02.2018 р. Огляд художньої самодіяльності НЦДЮТ
22.02.2018 р. Огляд художньої самодіяльності НВК, гімназія
23.02.2018 р. Огляд художньої самодіяльності ЗОШ № 2, ЗОШ № 3
26.02.2018 р. Огляд художньої самодіяльності ЗОШ № 6, ЗОШ № 5
27.02.2018 р. День театру (вистави)
27.02.2018 р. Навчання Нова українська школа
28.02.2018 р. Огляд художньої самодіяльності ЗОШ № 4, ЗОШ № 7
28.02.2018 р. Навчання Нова українська школа
01.03.2018 р. Семінар для вчителів початкових класів
02.03.2018 р. Огляд художньої самодіяльності ЗОШ № 8


Реєстрація на ЗНО

06 лютого 2018 року розпочалась реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. З цією метою на базі ЗОШ № 2 відбулася нарада з відповідальними за формування комплектів реєстраційних документів випускників на ЗНО-2018. У нараді взяли участь відповідальні за реєстрацію та класні керівники 11 класів закладів загальної середньої освіти міста.


Карантин

У зв'язку із підвищеним рівнем захворюваності на грип та ГРВІ, що становить 23,4 % призупинено навчальний процес у закладі загальної середньої освіти № 6 м. Нововолинська і оголошено карантинні заходи на 7 календарних днів з 10 лютого по 16 лютого 2018 року.
Двома днями раніше було оголошено карантин у Нововолинській гімназії з 08 по 14 лютого 2018 року.
В інших навчальних закладах міста навчальні заняття продовжуються.

/Files/images/karanrin.jpg


Вихованці НЦДЮТ привезли 15 нагород із Всеукраїнського фестивалю "Різдвяні канікули"

Міські методичні об'єднання вчителів початкових класів

16.01.2018 р. за участю заступника начальника управління освіти Лакиш О.О., завідувача міського методичного кабінету Хвіщук О.В. у гімназії відбулися міські методичні об’єднання вчителів початкових класів, на яких обговорювалися питання планування роботи на ІІ семестр 2017-2018 н.р., підводилися підсумки роботи з обдарованими дітьми за І семестр.
Зроблено огляд розділів Концепції Нової української школи, а саме:
· виклики, що стоять перед початковою школою;
· компетентнісний підхід, ключові компетентності;
· особливості організації освітнього процесу;
· принципи Державного стандарту початкової загальної освіти;
· особливості розвитку дітей 6-7 річного віку;
· особливості організації освітнього середовища: середовище, що належить дітям;
· роль учителя у формуванні психологічно безпечного середовища;
· ранкові зустрічі;
· фізичне середовище;
· інтеграція в освіті, інтегроване навчання;
· співпраця з батьками;
· основні шляхи співпраці: залучення батьків до освітнього процесу.

/Files/images/100_6030.JPG /Files/images/100_6031.JPG


Заходи з профорієнтаційної роботи

17 січня 2018 року на базі Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості, в рамках проведення заходів з профорієнтаційної роботи, відбулася зустріч учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти м. Нововолинська з викладачем кафедри сценічного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв Стрельчук Вікторією Олександрівною.


Участь школярів у обласному етапі предметних олімпіад

У січні 2018 року проходить ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських предметних олімпіад. Уже відомі результати переможців та призерів олімпіад з правознавства, фізики, астрономії, трудового навчання, у яких нововолинські школярі демонструють високі результати.
Днями відбулися олімпіади з англійської та німецької мови, у яких призові місця вибороли усі шестеро школярів нашого міста, котрі брали у них участь. Так, десятикласниця гімназії Єлизавета Гладун (керівники Ступчик Зоя Романівна та Решетовська Вікторія Петрівна) і дев’ятикласниця цього навчального закладу Тетяна Попович (керівники Ступчик Зоя Романівна і Кулик Світлана Йосипівна ) зайняли ІІІ місце на олімпіаді з англійської мови, а учень 10 класу НВК Данило Бутинець (керівник Мороз Сергій Володимирович) посів ІІ місце.
На олімпіаді з німецької мови гімназисти Тетяна Попович (9 клас) та Марія Бусько (10 клас), зайняли відповідно ІІ і ІІІ місця (керівник Матіюк Юлія Володимирівна). Лаврентій Анастасія, учениця 11 класу НВК, виборола ІІІ місце (керівник Козачук Ольга Михайлівна).
Сьогодні нововолинські школярі підтверджують свій рівень знань на олімпіадах з іспанської та французької мови, які проходять в обласному центрі.
Бажаємо успіху!


Фестиваль-конкурс мистецтва "Різдвяні канікули"

Вихованці Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв для дітей та юнацтва «Різдвяні канікули», що проходив 11-12 січня 2018 року у Львові.
Нововолинські діти отримали масу позитивних емоцій від мистецького заходу, а також привезли додому чимало відзнак. Учасники зразкового вокального ансамблю «Паросток» (керівник Сидоренко Н.М.),зразкового гуртка вокально-естрадного співу (керівники Кравчук І.В., Бортнічук С.С.), зразкового ансамблю бандуристів «Горлиця» (керівник Зубкович В.М.), гуртка гри на фортепіано (керівник Гричанюк Л.П.) художньо-естетичного відділу стали лауреатами І, ІІ та ІІІ премій Всеукраїнського фестивалю-конкурсу. У творчому ужинку вихованців Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості - 15 дипломів Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.


/Files/images/Зразковий_вокальний_ансамбль_Паросток_-_1_місце.jpg


Що треба знати про кір і як захистити себе

З 19 лютого 2018 року управлінням освіти планується проведення огляду художньої самодіяльності учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти:
НЦДЮТ - 19.02.2018 р.
НВК - 20.02.2018 р.
Гімназія - 20.02.2018 р.
ЗОШ № 2 - 21.02.2018 р.
ЗОШ № 3 - 21.02.2018 р.
ЗОШ № 4 - 22.02.2018 р.
ЗОШ № 5 - 22.02.2018 р.
ЗОШ № 6 - 23.02.2018 р.
ЗОШ № 7 - 23.02.2018 р.
ЗОШ № 8 - 26.02.2018 р.


Для участі у ЗНО випускникам необхідно мати паспорт

МОН затвердило перелік підручників для 5-х класів

Рекомендаційні матеріали щодо створення нового освітнього простору

15 січня 2018 року заступник начальника управління освіти О.О.Лакиш взяла участь у засіданні Комісії з захисту прав дітей.
На засіданні було розглянуто 14 питань.


Методичні об'єднання вчителів

11.01.2018 року відбулися методичні об’єднання учителів суспільно-гуманітарних, природничо-математичних дисциплін, фізичної культури, ЗВ, ОХЕ, трудового навчання, предметів художньо-естетичного циклу. На засіданнях обговорилася питання планування роботи на ІІ семестр, підсумки роботи з обдарованими учнями за І семестр, основні положення Концепції Нової української школи.


Міські педагогічні читання "Філософія серця або гуманізм педагогіки В.О.Сухомлинського"

Осмисленню педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського присвячені міські педагогічні читання, які відбулися 10 січня 2018 року.
Педагог від Бога. Борець за людське в людині. Заслужений учитель УРСР. Визнаний класик педагогіки. Знаток дитячих душ. Греки називають його українським Сократом. Епіграфом до життя великого гуманіста може слугувати назва однієї з його книг – «Серце віддаю дітям».
Заглиблення у поради та побажання світоча науки ще раз переконали у тому, що його ідеї актуальні й сьогодні.
«Етюд про українського Сократа» - у такому форматі постала перед учасниками заходу цілісна натура сільського учителя й оригінального теоретика педагогіки, талановитого директора школи, автора сотень віршованих і прозаїчних мініатюр, яскравого полеміста та публіциста.
«Філософія серця, або гуманізм педагогіки В.О.Сухомлинського» - проблема, у контексті якої творча група перегорнула сторінки мудрих книг «учителя учителів», який учив «сіяти добро й талант творити...».
«Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: Любов до дітей» - його теза стала програмною для виступів-презентацій педагогів: Савчук Л.М., методиста міського методичного кабінету; Насонової М.Є., заступника директора гімназії з навчально-виховної роботи; Чепурної І.В., методиста ДНЗ №4; Костюк О.С., заступника директора з виховної роботи ЗОШ №7; Свистунової Є.М., заступника директора з виховної роботи ЗОШ №6; Власюк Л.С., класного керівника, учителя англійської мови ЗОШ №4.
«…Світ вступає в століття Людини. Більше, ніж колись, ми повинні думати зараз про те, що вкладаємо в душу людини", - крилатий вислів великого діяча освіти, заглибив у суть провідних ідей його оригінальної педагогічної системи, яка вимагає теоретичного осмислення, практичної перевірки.
Гаму позитивних емоцій учасникам педагогічних читань подарували новорічно-різдвяні вітання вокального тріо «Лебедине крило» та гурту ЗОШ№4 ім. Т.Г.Шевченка «Патріот».

/Files/images/IMG_5010.JPG /Files/images/IMG_5018.JPG /Files/images/IMG_5019.JPG


МОЗ радить вступникам-медикам пройти пробне ЗНО


На сайті EdEra почалась реєстрація на "Онлайн-курс для вчителів початкової школи" - долучитися може кожен охочий

Реєстрація на пробне ЗНО стартує 9 січня

Підсумки 2017 року в освіті: головні події

У МОН розробили Концепцію розвитку педагогічної освіти

Колегія управління освіти

29 грудня 2017 року в приміщенні ЗОШ № 2 відбулась колегія управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради за участю керівників закладів освіти міста та голів профспілкових комітетів.
На колегії розглядались такі питання:
1. Про організацію навчально-виховного процесу для учнів з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх навчальних закладах.
2. Формування первинного економічного досвіду дітей старшого дошкільного віку у різних видах діяльності.
3. Про затвердження плану роботи управління освіти виклнавчого комітету Нововолинської міської ради.

Начальник управління освіти М.П.Остапюк підвів підсумки 2017 року та привітав присутніх з Новим роком.
Голова ради профспілки м.Нововолинська Н.Ф.Гніровська вручила подарунки найкращим профспілковим організаціям міста.

/Files/images/IMG_3084.JPG /Files/images/IMG_3086.JPG /Files/images/IMG_3093.JPG /Files/images/IMG_3094.JPG /Files/images/IMG_3095.JPG /Files/images/IMG_3097.JPG


Наказ МОН України від 19 грудня 2017 р. № 1622 "Про затвердження Примірного переліку ігрового та
навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти"

VIII Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт закладу освіти

Управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради повідомляє, що відповідно до листа МОН 22 грудня 2017 р. № 1/9-708 розпочато реєстрацію учасників VIII Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт закладу освіти (далі - Конкурс) у наступних номінаціях:
Веб-сайти закладів загальної середньої освіти (сільські школи та школи селищ міського типу);
Веб-сайти закладів загальної середньої освіти (міські школи);
Веб-сайти закладів дошкільної освіти;
Веб-Сайти закладів позашкільної освіти;
Веб-сайти закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Конкурс проводиться Інтернет Асоціацією України (ІнАУ) та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою сприяння впровадженню та поширенню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій B освітній процес, забезпеченню прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти, створенню умов формування закладами освіти відкритих і загальнодоступних ресурсів з інформацією про свою діяльність та оприлюднення такої інформації.
Для участі у Конкурсі закладу освіти, що бажає взяти у ньому участь, потрібно до 09 лютого 2018 року подати на електронну адресу оргкомітету contest@inau.ua скан-копію заявки та заповнити анкету за посиланням: http://qoo.by/3gy7.
Більш детальну інформацію щодо участі у Конкурсі, критерії оцінювання та бланк заявки можна знайти за посиланням: http://qoo.by/3gy0.
Звітування зазначена робота не передбачає.


Засідання "круглого столу"

21 грудня 2017 року заступник начальника управління освіти О.О.Лакиш взяла участь у засіданні "круглого столу" на тему: "Живи та працюй в Україні. Знайди роботу своєї мрії!".
Захід проводився за участю заступника міського голови О.І.Громика, директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка, підприємців та студентів НЕМК.


Нарада з представниками НМЦЛ

20 грудня 2017 року начальником управління освіти М.П.Остапюком проведено спільну нараду з представниками ЦМЛ та шкільними медичними сестрами щодо вирішення кадрових питань та подальшого працевлаштування медичних працівників. обговорено ряд питань щодо подальшої співпраці з лікарнею.


Виїзна нарада

20 груня 2017 року начальник управління освіти М.П.Остапюк провів виїзну нараду у приміщенні НЦДЮТ з питання проведення капітального ремонту актового залу центру дитячої творчості. На нараду були запрошені заступник начальника управління освіти О.О.Лакиш, інженер управління освіти О.В.Шаповал., директор НЦДЮТ Л.А.Кравцова та представник проектного бюро м.Луцька І.Гудзь.


Концерт до Дня Святого Миколая

19 грудня 2017 року у НЦДЮТ відбувся святковий концерт до Дня Святого Миколая.
Юні таланти НЦДЮТ подарували школярам міста понад 20 творчих номерів.
Дітей прийшли привітати заступник начальника управління осувіти О.О.Лакиш та депутат обласної ради Володимир Кметь. Вони нагородили грамотами управління освіти та солодкими подарунками 19 учасників творчого конкурсу "Напиши листівку Миколаю".


"Нова українська школа"

Розпорядженням КМУ від 13 грудня 2017 року затверджено план заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа".


Відкриття Резиденції Святого Миколая

15 грудня 2017 року в приміщенні НЦДЮТ відбулося урочисте відкриття Резиденції Святого Миколая. З вітальним словом до гостей свята звернулись перший заступник міського голови, секретар ради А.М.Сторонський та заступник начальника управління освіти О.О.Лакиш.З побажаннями миру, добра, міцного здоров'я та радісних свят Андрій Миронович відкрив символічним золотим ключем Резиденцію й наголосив, що відтак усі бажаючі зможуть там залишати листи для Миколая.
На урочистість завітав і сам Святий Миколай аби усім побажати добра, здоров'я, миру Україні, дітям - бути чемними, розумними, слухатися старших. А далі - малеча веселилася навколо ялинки, водили з Миколаєм хороводи, співали пісень, розповідали вірші. Всім присутнім день запам'ятався гарним настроєм та неповторними враженнями.


Засідання комісії з захисту прав дітей

1 грудня 2017 року заступник начальника управління освіти О.О.Лакиш взяла участь у засідання Комісії з захисту прав дітей.
На засіданні розглядалось 11 питань.


Виїзне засідання ради міського методичного кабінету

13 грудня 2017 року заступник начальника управління освіти О.О.Лакиш взяла участь у виїзному засідання ради міського методичного кабінету, який проходив у Нововолинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2.
Питання, які розглядались на засіданні ради:
1. Управління закладом у контексті Нової української школи для забезпечення розвитку особистісно зорієнтованого інноваційного простору.
2. Формування основних життєтворчих компетенцій у гуртковій роботі.
3. Варіативна складова навчального плану як засіб реалізації диференційованого та індивідуальних підходів до навчання.
На практичному модулі члени ради відвідали:
- спецкурс "Цікава етимологія", 5-Б клас
- факультатив "Моя громадська свідомість", 9 клас
- індивідуально-групове заняття з польської мови, 5-А клас
- індивідуально-групове заняття з хімії, 10 клас
- заняття з практичним психологом "Шляхи розвитку професійної майстерності педагогічних працівників".


Ярмарка професій

12 грудня 2017 року на базі Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості був проведений відповідний захід. У ньому взяло участь 418 випускників 9, 11 класів закладів загальної середньої освіти міста разом з батьками та педагогами. Перед випускниками виступили представники:
1. Горохівського коледжу Львівського національного аграрного університету;
2. Луцького кооперативного коледжу Львівського торговельно-економічного університету;
3. Луцького національного технічного університету;
4. Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки;
5. Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А.Ю. Кримського;
6. Академії рекреаційних технологій та права;
7. Ковельського медичного коледжу;
8. Ковельського промислово-економічного коледжу Луцького національного технічного університету;
9. Нововолинського центру професійно-технічної освіти;
10. Нововолинського електромеханічного коледжу.


Підсумки міського конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики «Святвечір»

Методичний міст "Наставник"

27 листопада 2017 року у закладі дошкільної освіти № 3 проведено методичний міст «Наставник» для вихователів старших груп та вчителів початкових класів. Керівник методичного моста Татарчук Л.Х. (вихователь-методист ЗДО № 7) ознайомила учасників із планом роботи на 2017-2018 н.р.
Вихователь-методист ЗДО № 3 Прокопюк В.П. провела із використанням мультимедійного проектору презентацію творчого освітнього проекту спільної взаємодії педагогів, батьків і дітей «Маленькі таємниці великої економіки».

Вихователь Лисиця О.М. розповіла про організацію співпраці педагогів і батьків у вирішенні завдань економічного виховання дошкільників.
Учасники методичного моста «Наставник» переглянули економічний батл між дітьми і батьками «Треба, чи хочу?», який провела вихователь Зозуля О.В.

Головний спеціаліст управління освіти Грицюк С.О. підвела підсумок щодо важливості здійснення психолого-педагогічної просвіти батьків із питань економічного виховання дошкільників через різні форми роботи: створення консультпунктів; проведення «круглих столів» з обміну родинним досвідом, тренінгів, семінарів, ігор-стратегій, економічних ярмарків, конкурсів, свят, Днів відкритих дверей.
Висловила вдячність за змістовний захід, побажала успіхів.


Засідання Комітету ВРУ

24 листопада 2017 року начальник управління освіти М.П. Остапюк бере участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань найки і освіти в упровадженні реформи Нової української школи, яке відбудеться у м.Луцьку в СНУ вм. Лесі Українки.


Підсумкова конференція за результатами роботи регіонального проекту «Лідер освітніх інновацій»

23 листопада 2017 року у ВІППО відбулася підсумкова конференція за результатами роботи регіонального проекту «Лідер освітніх інновацій», у якій узяла участь делегація освітян м.Нововолинська: заступник начальника управління освіти Лакиш О.О., завідувач міського методичного кабінету Хвіщук О.В., директори гімназії Шиян Л.В. та ЗОШ №6 Пукля І.І.
Захід організували і провели: керівник проекту Вітюк В.В., проректор з наукової роботи ВІППО, кандидата педагогічних наук, доцента та автор проекту – Ткачук Н.М., завідувач науково-дослідної лабораторії освітніх інновацій та координатора Р(М)МК ВІППО, кандидата педагогічних наук.
Із вітальним словом до учасників конференції звернувся Олешко П.С., ректор Інституту, наголосивши на актуальності формування команди лідерів-керівників та на важливості проведення їх навчання з урахуванням змісту нового Закону України «Про освіту».

Під час проведення заходу учасники проекту (представники 41 закладу освіти Волинської області і 1 методичного кабінету (Нововолинської міської ради) обмінювалися досвідом упровадження інновацій в освітніх закладах, знайомили із кращими практиками розробки та реалізації шкільних міні-проектів.
Окремим відеофрагментом презентовано участь у реалізації проекту керівників закладів освіти м.Нововолинська. його підготували О.Лакиш, заступник начальника управління освіти, О.Хвіщук, завідувач міського методичного кабінету, які також зазначили, що участь керівників закладів освіти та результати роботи у регіональному проекті «Лідер освітніх інновацій» підтвердили, що у місті Нововолинську керують закладами освіти справжні лідери, які готові до змін, які хочуть уміло визначати пріоритетні напрями діяльності своїх педагогічних колективів, бо саме особа керівника Нової української школи в умовах децентралізації та автономії отримає додаткові адміністративні повноваження, значною мірою впливатиме на формування траєкторії професійного розвитку кожного вчителя, а це зумовить високий рівень відповідальності керівника закладу освіти за якість та результат освітніх послуг.
Співпраця освітян міста з Волинським Інститутом післядипломної педагогічної освіти дуже важлива: вона сприяє фаховому зростанню, а це не лише можливість здобути певне коло знань, а перш за все, змінити спосіб мислення, реалізуватися у нових цікавих проектах, навчитися втілювати їх у практику.
Рефлексія реалізації проекту в авторських поетичних замальовках Пуклі І.І., директора ЗОШ №6, створила атмосферу свята й позитивної мотивації до участі в наступних інноваційних освітніх проектах.
Керівники закладів освіти м.Нововолинська, які брали участь у регіональному проекті «Лідер освітніх інновацій», отримали сертифікати про проходження навчання за 3 модулями програми проекту.
Усі учасники конференції висловили щиру вдячність керівництву ВІППО, авторам проекту за інноваційний підхід та новий формат підвищення кваліфікації.


Нарада з директорами закладів дошкільної освіти

22 листопада 2017 року начальник управління освіти М.П.Остапюк провів робочу нараду з директорами закладів дошкільної освіти з питань впровадження нового Закону України "Про освіту".
На нараді також були обговорені питання:
1. Фінансування закладів дошкільної освіти в 2018 році.
2. Розмір плати для батьків за утримання дітей у закладах дошкільної освіти та встановлення грошових норм харчування.
Під час обговорення та прийнятті рішень директорам закладів дошкільної освіти надано доручення щодо роз'яснення серед батьків відповідних змін у харчуванні дітей.


Апаратна нарада

20 листопада 2017 року начальник управління освіти М.П. Остапюк провів апаратну нараду по питаннях освоєння коштів з структурними підрозділами управління освіти.


Нарада з вихователями-методистами

17 листопада 2017 року в управлінні освіти відбулась нарада з вихователями-методистами закладів дошкільної освіти.
На порядок денний виносились такі питання:
1.
Виконання плану роботи управління освіти на листопад, грудень 2017 року.
2. Підготовка до колегії управління освіти.
3. Набуття чинності Закону України "Про освіту".
4. Підготовка списків вихованців старших груп.
5. Участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання.
6. Ознайомлення з листом ВІППО від 16.11.2017 р. № 739/02-09.


Нарада з директорами

13 листопада 2017 року начальником управління освіти М.П. Остапюком проведено нараду з директорами шкіл щодо подальшого впровадження реформи освіти в навчальних закладах міста, прийняті відповідні рішення.


Участь у Галузевому форумі з питань реформування освіти

6-7 листопада 2017 року начальник управління освіти М.П. Остапюк брав участь в Галузевому форумі з обговорення реформування освіти за участі представників міністерств, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, де відбулось обговорення питань у форматі діалогу. Питання:
- упровадження реформи Нової української школи
- фінансування галузі освіти
- імплементація Закону України «Про освіту»
- створення інклюзивного освітнього середовища
- повноваження органів управління освітою у контексті законодавчих змін.

За результатами форуму були прийняті рішення щодо подальших кроків впровадження секторальної реформи.


Нарада з питань освоєння коштів у ВОДА

2 листопада 2017 року начальник управління освіти М.П. Остапюк взяв участь у нараді з питань освоєння коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в управлінні розвитку, інвестицій та Європейської інтеграції Волинської облдержадміністрації за участю заступників голови облдержадміністрації та представників народного депутата І. Гузя.


Колегія управління освіти

31.10.2017 р. відбулась колегія управління освіти. На колегію було запрошено всіх керівників навчальних закладів міста.
На колегії були прийняті відповідні рішення з наступних питань:
1. Про підсумки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році.
2. Про підсумки відпочинку та оздоровлення учнів та вихованців закладів міста влітку.
3. Система методичної роботи, як запорука підвищення кваліфікації педагога.
4. Про створення умов для організації життєдіяльності дітей дошкільного віку із врахуванням здоров´язбережувальних показників за освітньою лінією «Особистість дитини».

На завершення колегії начальник управління освіти М.П. Остапюк ознайомив присутніх з питанням реформування освіти «Які зміни чекають на освіту в Україні в навчальних закладах міста».


Нововолинська школа - учасник освітнього експерименту

Вплив ігрової діяльності н розвиток творчих здібностей та самореалізації дошкільника

Цій темі був присвячений обласний семінар для спеціалістів, методистів з дошкільної освіти, який відбувся 25 жовтня 2017 року у дошкільному навчальному закладі смт. Локачі та селах Козлів, Крухиничі, у якому взяла участь головний спеціаліст управління освіти С.О.Грицюк.
Відкрила семінар Наталія Віталіївна Сафронова, заступник голови Локачинської РДА.
Про систему дошкільної освіти Локачинського району розповів Комар Олексій Сергійович, начальник відділу освіти, молоді та спорту Локачинської РДА.
Досвідом роботи про результативність співпраці ДНЗ району з фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» ділилась Дмитрук Оксана Володимирівна, представник фонду.

Методист Волинського ІППО Березіна Олена Михайлівна наголосила на пріоритетній діяльності для дошкільного періоду – ігровій, її впливу на розвиток творчих здібностей та самореалізації дошкільників.
Учасникам обласного семінару була представлена презентація ігрової діяльності у ДНЗ Локачинського району, огляд предметно-ігрового середовища.
Під час майстер-класів учасники семінару дізнались про нетрадиційні техніки виготовлення саморобних іграшок.
Підбиваючи підсумки під час круглого столу, спеціалісти та методисти з дошкільної освіти визнали необхідність посилення уваги до ігрової діяльності дітей дошкільного віку, відміни шкільної системи освітнього процесу у закладах дошкільної освіти.


Школярі з Маріуполя завітали до Нововолинська

На запрошення дирекції Нововолинского НВК «Спеціалізована школа №1-колегіум» 17 жовтня 2017 року, до Нововолинська завітала група школярів 7-10 класів навчально-виховного комплексу №28 м. Маріуполя разом зі своїм директором Оленою Сарахман та заступником Ольгою Пройдаковою. Співпраця започаткована у рамках проекту «Майбутнє разом».
-Знайомство відбулося спочатку через інтернет-зв"язок. Листування та обмін фотографіями стали результатом спільної зустрічі у Нововолинську, - пригадує директор Нововолинського НВК Сергій Мороз.
У школі № 1-колегіумі гостей з Маріуполя зустрічали хлібом-сіллю і гарячими оплесками.
Цього ж дня у них відбулася зустріч із першим заступником міського голови, секретарем ради Андрієм Сторонським.
– Сподіваюся, що спілкування однолітків Маріуполя та Нововолинська сприятиме їх зближенню, - зазначив Андрій Миронович. Він висловив сподівання, що гості з приємністю проведуть час, обміняються досвідом, ознайомляться з місцевістю Західної України.
-Своїм візитом ми підтверджуємо, що Україна – єдина і нероздільна, Захід і Схід – разом, - підкреслила директор маріупольської школи – колегіумуОлена Сарахман.

Школярі з Маріуполя не приховували своїх емоцій,дякували за зворушливо – теплий прийом, вони впевнені, що знайдуть тут добрих друзів.
Тринадцятеро дітей зі сходу житимуть у родинах своїх нововолинських однолітків. Для них підготували цікаву програму перебування. Протягом тижня выдбулись екскурсії до Луцька та Львова, прогулянки нашим містом, участь у різноманітних заходах.

/Files/images/22499306_1459176490830319_478253861018102994_o-768x512.jpg


Перенесення термінів канікул

19 жовтня 2017 року начальник управління освіти М.П.Остапюк провів нараду з директорами загальноосвітніх шкіл по питанню внесення змін у терміни проведення осінніх канікул, у зв'язку з пониженням температурного режиму.
Відповідно клопотань дирекції шкіл, з метою попередження захворюваності серед дітей організованих колективів та економного використання бюджетних коштів було прийнято рішення - встановити терміни осінніх канікул з 23 жовтня по 28 жовтня 2017 року.

Навчання розпочати в усіх навчальних закладах 30 жовтня 2017 року.
Під час обговорення та прийняття рішення директорам шкіл надано доручення щодо роз'яснення серед усіх учасників навчально-виховного процесу відповідні зміни у структурі 2017-2018 навчального року.Із Днем вчителя привітали освітян Нововолинська


Святкова урочиста зустріч відбудеться в НЦДЮТ 29 вересня 15.00 год.
Запрошуємо. Чекаємо.

Привітання з Днем Вчителя


Публічна консультація з питань реформи освіти

26 вересня 2017 року в місті Луцьку в овальній залі Волинської обласної державної адміністрації за сприяння Міністерства освіти і науки України буде проведено публічну консультацію з питань реформи освіти «Які зміни чекають на середню освіту в Україні та як їх бачать освітяни?».
У вищевказаному заході будуть брати участь начальник управління освіти – М.П.Остапюк, голова комісії з питань освіти міської ради, директор ЗОШ № 7 – С.О. Трофимчук, директор ЗОШ № 6, в якій запроваджується пілотний проект Нової Української школи – І.І. Пукля.


Організований початок навчального року

з 20.09.2017 р. по 29.09.2017 р. управлінням освіти та міським методичним кабінетом розпочато перевірку і надання методичної допомоги з питань підготовки та організованого початку 2017-2018 навчального року у навчальних закладах міста. Створено відповідну комісію.


Нарада /Files/images/zas_kol.png

19.09.2017 р. на нараді у начальника управління світи М.П. Остапюка було обговорено підготовку та проведення свята Дня працівників освіти, яке відбудеться 29 вересня о 15.00 год. в Нововолинському центрі дитячої та юнацької творчості. Погоджено робочий план та надано відповідні доручення.


Апаратні наради проведені начальником управління освіти

04.09.2017 р. начальником управління світи М.П. Остапюком проведено нараду з директорами шкіл по підготовці та затвердженні мережі класів на 2017-2018 навчальний рік.

05.09.2017 р. начальником управління світи М.П. Остапюком підведено попередні підсумки літньої оздоровчої кампанії, дані відповідні доручення.

08.09.2017 р. начальник управління світи М.П. Остапюк провів апаратну нараду по питаннях освоєння коштів з структурними підрозділами управління освіти та представниками тендерного комітету.

12.09.2017 р. начальник управління світи М.П.Остапюк провів нараду по організації початку нового навчального року в навчальних закладах міста.

13.09.2017 р. відбулась організаційна нарада в НЦДЮТ для направлення команди педагогів міста на обласні змагання серед працівників освіти 14-16 вересня 2017 року в дитячий табір «Супутник» (с. Світязь, Шацького району).


День знань! /Files/images/12184995.jpg

1 вересня пролунали перші дзвіночки у всіх школах міста Нововолинська.
За парти сіли 5525 учнів, серед яких 609 першокласників.

Управління освіти вітає усіх школярів, учнів, батьків з Днем знань!


Доповідь на розширене засідання колегії управління освіти
Рішення розширеного засідання колегії управління освіти про підсумки розвитку загальної, середньої,
дошкільної та позашкільної освіти у 2016-2017 н.р. та завдання на 2017-2018 н.р.
Рішення розширеного засідання колегії управління освіти про підсумки
стану підготовки до нового 2017-2018 н.р.

Яскраве літо у "Прикордоннику" завершується

Апаратна нарада

19 липня 2017 року начальник управління освіти Микола Павлович Остапюк провів апаратну нараду з питань освоєння коштів.
На нараду були запрошені головний бухгалтер, економіст, юрисконсульт, інженер-будівельник, представники тендерного комітету управління освіти.
Під час обговорення питання начальником управління освіти було дано відповідні завдання та доручення структурним підрозділам управління освіти.


Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Прикордонник"
відсвяткував свій ювілей - 40 років

Випускний 2017

Зі шкіл міста випустилися 371 учнів, 45 з яких отримали золоті та срібні медалі.
Святковою ходою випускники пройшли центральною вулицею міста. На площі В’ячеслава Чорновала учнів нагородили медалями та відзнаками.
Міський голова Віктор Сапожніков порівняв випускників з кульками, які ті запускали в небо, бо ж вчорашні учні йдуть у доросле життя.

/Files/images/IMG_9977.jpg /Files/images/IMG_0028.jpg


Колегія управління освіти

26 червня 2017 року відбулась колегія управління освіти. У заході взяли участь директори шкіл, завідувачі ДНЗ, керівники позашкільними установами.
Були обговорені такі питання:
1. Про стан засвоєння дітьми старшого дошкільного віку освітньої лінії "Мовлення дитини" за Базовим компонентом дошкільної освіти.
2. Формування національно-патріотичних якостей особистості учня - першооснова виховання громадянина України.
3. Про підсумки атестації педагогічних працівників у 2016-2017 н.р. відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників.
4. Про встановлення премій міського голови.


Відкриття дитячого табору "Прикордонник"

У червні стартувала літня оздоровча кампанія. На базі загальноосвітніх навчальних закладів, міської гімназії та НВК «Спеціалазована школа №1-колегіум» працюють оздоровчі табори з денним перебуванням дітей. А сьогодні відбулося урочисте відкриття першої зміни позаміського табору «Прикодонник».
Школярі щиро радіють зустрічі з лісом, сонцем і водою, адже заміський табір, що зручно розташувався у сосновому лісі на березі річки Західний Буг, давно став улюбленим місцем відпочинку нововолинської дітвори.
На свято завітали міський голова Віктор Сапожніков, його перший заступник, секретар міської ради Андрій Сторонський, начальник управління освіти Микола Остапюк, його заступник Ольга Лакиш.
Урочистість розпочали із підняття Державного прапора України. Діти підготували цікаву концертну програму. Звучали пісні, тішили око танцювальні номери.
Звертаючись до присутніх, міський очільник наголосив :«Дитинство – це сонячна пора, томусаме для дітей хочеться зробити чим побільше, аби забезпечити усім найкращим. Цього року запланували збудувати другий поверх їдальні, на це ми вже виділили 1 млн. грн. з міського бюджету. Тому бажаю усім гарного відпочинку!»
Директор позаміського табору оздоровлення та відпочинку «Прикордонник» Лариса Вознюк підкреслила, що завдяки міській владі та спонсорам зроблено капітальний ремонт робочих цехів в їдальні, поточний ремонт приміщень, оновлено меблі. Усі загони передали спонсорам виготовлені власноруч вітальні листівки-подяки.

Упродовж трьох тижнів у «Прикордоннику» відпочиватимуть та набиратимуться сил 160 нововолинських дітей. Загалом у таборі функціонуватиме чотири зміни, під час яких планується оздоровити 600 школярів.

/Files/images/DSCN0053.jpg /Files/images/DSCN0071.jpg /Files/images/DSCN0084.jpg /Files/images/DSCN0066.jpg /Files/images/DSCN0096.jpg


Зовнішнє незалежне оцінювання

31 травня 2017 року відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з математики.
У м. Нововолинську працювало два пункти тестування на базі ЗОШ № 3 та гімназії.
Участь у тестуванні взяли 419 осіб. Явка учасників тестування в цей день становила 94,2%.


2 червня 2017 року відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з історії України.
У м. Нововолинську працювало три пункти тестування на базі ЗОШ № 3, 6 та гімназії.
Участь у тестуванні взяли 686 осіб. Явка учасників тестування в цей день становила 93,8%.

12 червня 2017 року відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з географії.
У м. Нововолинську працювало два пункти тестування на базі ЗОШ № 3 та гімназії.
Участь у тестуванні взяли 367 осіб. Явка учасників тестування в цей день становила 93,4%.


Прийомка пришкільних таборів

На виконання розпорядження міського голови від 10 травня 2017 року №39-ра «Про організацію і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році» комісією у складі представників управління освіти, відділу у справах молоді та спорту, Центру первинної медико-санітарної допомоги, відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України», відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Нововолинського міськрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України», відділу нагляду в АПК та СКС управління Держпраці у Волинській обл., Нововолинського міського відділу управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Волинській обл., управління Держпродспоживслужби в м. Нововолинську 29 травня 2017 року проведено перевірку стану готовності закладів відпочинку з денним перебуванням на базі загальноосвітніх навчальних закладів до роботи під час оздоровчого сезону з 01.06.2017 по 21.06.2017.
Члени комісії засвідчили високу готовність закладів до прийому дітей.
У цьому році в пришкільних таборах планується оздоровити 1750 дітей ( з них 1530 дітей пільгової категорії).


"Дитина у світі мистецтва"

Протягом квітня-травня 2017 року у дошкільних навчальних закладах м. Нововолинська було проведено міський фестиваль "Дитина у світі мистецтва", у якому взяли участь вихованці ДНЗ №1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9.
На фестивалі були представлені вокальні групи і солісти.
Усі дитячі колективи були нагороджені грамотами управління освіти.


Зовнішнє незалежне оцінювання

23 травня 2017 року відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. /Files/images/ZNO-2017.png
У м. Нововолинську працювало чотири пункти тестування на базі ЗОШ № 3, 5, 6 та гімназія.
Участь у тестуванні взяли 929 осіб. Явка учасників тестування в цей день становила 95%.


Нарада при начальникові управління освіти

15 травня 2017 року відбулась нарада при начальникові управління освіти з керівниками загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів міста та структурних підрозділів управління освіти.
На нараду винеслись наступні питання:
1. Підготовка до перевірки адміністраціїєю Президента з питань підвищення рівня якості та доступності освіти.
2. Завершення 2016-2017 навчального року і перспективи функціонування освітньої галузі міста у 2017-2018
навчальному році.
3. Умови використання коштів освітньої субвенції.
4. Дотримання вимог безпеки при організації та проведенні зовнішнього незалежного оцінювання.
5. Підготовка до оздоровлення школярів у пришкільних таборах і Позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку "Прикордонник".

На нараді під час обговорення питань начальником управління було дано відповідні завдання та доручення структурним підрозділам управління освітою та керівникам навчальних закладів міста.


Апаратна нарада

13 травня 2017 року начальник управління освіти провів апаратну нараду з працівниками управління освіти за підсумками обласного трьохденного семінару 10-12 травня.
На нараді було дано відповідні доручення структурним підрозділам управління освіти з наступних питань:
1. Створення безпечних умов під час проведення ЗНО (підвезення, своєчасного прибуття учнів ЗНЗ до пунктів тестування, залучення педагогічних працівників, оптимізація режиму роботи навчальних закладів на базі яких функціонуватимутьпункти тестування ЗНО у 2017 році).
2. Участь команд міста Нововолинська у ХІІ Обласному Фестивалі фізичної культури та військово-патріотичному вихованні учнівської молоді.
3. Оцінка ефективності виконання вимог актів Президента України з питань підвищення рівня якості та доступності освіти.


Дитячо-юнацька військово-патріотична гра "Сокіл" ("Джура")

/Files/images/Dzura.pngНа виконання наказу управління освіти від 20.03.2017 р. № 105 "Про проведення міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") у
2016-2017 навчальному році" нововолинські школярі упродовж двох днів 03-04 травня 2017 року на базі НЦДЮТ та в міському парку культури та відпочинку братимуть участь у дитячо-юнацькій військово-спортивній патріотичній грі українського козацтва "Сокіл" ("Джура").

Загальне керівництво грою здійснює управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради, організація та проведення покладаються на Нововолинський міський методичний кабінет і навчальні заклади міста.


Бал олімпійців

27 квітня 2017 року у приміщенні НЦДЮТ відбувся Бал олімпійців, на якому вшанували (нагородили дипломами управління освіти та грошовими нагородами)
учнів предметних олімпіад, турнірів, конкурсів, спортивних змагань та позашкільних змагань.
Подякували за результативну роботу педагогів (нагородили грамотами управління освіти та грошовими нагородами).
Подяками міського голови нагородили батьків, учнів-переможців.

У Нововолинську на балу олімпійців відзначили кращих учнів і педагогів


У Нововолинську нагородили переможців конкурсу "Учитель року 2017"


Семінар-практикум із наступності садок-школа

25 квітня 2017 р. у ЗОШ № 2 відбувся семінар-практикум із наступності садок-школа «Інтеграція навчального процесу як чинник розвитку пізнавальної активності учнів».
У семінарі брали участь керівники ДНЗ № 1 (Лазарищак Н.В., Шевчук Г.А.), ДНЗ № 7 (Свириденко Н.М., Татарчук Л.Х.), педагоги дошкільних навчальних закладів та ЗОШ № 2, Грицюк С.О., головний спеціаліст управління освіти.
Відкрила семінар директор ЗОШ № 2 Кобиш А.А. Учасники семінару переглянули відкриті бінарні уроки з навчання грамоти і музичного мистецтва (1-А клас, учитель Зай О.О.), з математики і природознавства (1-А клас, учитель Міщук Ю.В.).
Учитель музичного мистецтва Коритко А.С., учитель хореографії Ніколенко І.О. продемонстрували свій педагогічний досвід під час музичного привітання першокласників.
Директор ЗОШ № 2 Кобиш А.А. зазначила, зо забезпечити плавний перехід дітей від дошкільного дитинства до повноцінного шкільного життя можна лише спільними зусиллями колективів ДНЗ і шкіл. Учасники семінару активно долучилися до обговорення проблеми й обміну досвідом.
Головний спеціаліст управління освіти Грицюк С.О. окреслила напрями діяльності педагогів, спрямовані на реалізацію проблеми наступності, визначила основні етапи співпраці.


Апаратна нарада

24.04.2017 р. начальник управління освіти М.П.Остапюк провів апаратну нараду з працівниками управління освіти.
Було розглянуто такі питання:
1. Про підготовку до проведення ДПА у школах.
2. Про розробку пам’ятки щодо перевірки закінчення навчального року у школах.
3. Про підготовку до оздоровчого періоду.
4. Про відкриття меморіальної дошки у ЗОШ № 3.
5. Про вшанування переможців конкурсу «вчитель року».
6. Про проведення балу олімпійців.
7. Про підготовку до ЗНО.Нарада у міського голови

11.04.2017 р. відбулась нарада у міського голови В.Б.Сапожнікова з питань незабезпеченості асигнуваннями закладів освіти до кінця поточного року.
В нараді взяли участь начальник управління освіти, головний бухгалтер, економіст, де обговорили питання фінансування освітніх установ міста за
рахунок державної субвенції так і з міського бюджету.


Апаратна нарада/Files/images/edbdd6fde93735fd0b41ae1bf2362992.jpg

10.04.2017 р. начальник управління освіти М.П.Остапюк провів апаратну нараду з працівниками управління освіти.
Було розглянуто такі питання:
1. Нагородження Золотою та Срібною медалями учнів, які звільнені за станом здоров'я.
2. Благоустрій територій навчальних закладів.


Профорієнтаційні бесіди

12 квітня 2017 року у м. Нововолинську будуть проводитися представниками юридичного факультету Східноєвропейського університету імені Лесі Українки
профорієнтаційні бесіди щодо вступу до вищих навчальних закладів за графіком:

12 квітня 2017 року
12.30 - актовий зал ЗОШ № 5;
13.10 – каб. 31 ЗОШ № 2;
14.00 – актовий зал гімназії.

Запрошуються учні 11 класів, їх батьки, педагоги загальноосвітніх навчальних закладів.


Пробне ЗНО

У пунктах тестування м. Нововолинська участь у пробному ЗНО з фізики, математики, історії України, географії, біології, англійської мови, що відбулось 8 квітня 2017 року,
взяли 382 особи
. Явка учасників тестування в цей день становила 96,2%
У 2017 році учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання можуть визначити результати тестування онлайн. Відповідний сервіс активований на сайті УЦОЯО.
Щоб отримати результат тестування учаснику тестування необхідно внести до електронної форми відповіді, що були надані під час проходження пробного ЗНО.


Тренінг для керівників шкіл Нововолинська

Виставка стендового моделювання

Роман Протачук, учень 8 класу ЗОШ №2 взяв участь у ІV Відкритій виставці стендового моделювання,
яка проходила 07 – 10.04.2017 року у м. Кропивницький (Міжнародна акціонерна авіакомпанія «Урга».


Турнір пам'яті О.Г.Кулика

03-04 квітня 2017 року на базі ЗОШ № 6 були проведені змагання із волейболу пам’яті О.Г. Кулика,
у якому взяли участь 8 команд педагогічних колективів міста (НВК, ЗОШ №4,5,6,7,8, гімназія, ДЮСШ).

За підсумками змагань призові місця розподілились таким чином:
І місце - команду ЗОШ №6;
ІІ місце - команду ДЮСШ;
ІІІ місце - команду ЗОШ №7.


Обласний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва "У вихорі танцю"

30 березня 2017 року відбувся обласний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «У вихорі танцю».
У фестивалі-конкурсі взяв участь 41 танцювальний колектив загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, інтернатних, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів області, всього понад 1000 учасників.
За підсумками конкурсу:
у номінації «Зразкові та народні художні колективи»

І місце посів зразковий ансамбль народного танцю «Щасливе дитинство» Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості;
у номінації «Спортивний бальний танець»
ІІ місце посів ансамбль спортивного танцю Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості;
у номінації «Сучасний танець»
ІІ місце посів танцювальний колектив клубу спортивного танцю Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості;


Пробне ЗНО

У пунктах тестування м. Нововолинська участь у пробному ЗНО з української мови і літератури,
що відбулось 1 квітня, взяли 284 особи.
/Files/images/пробне зно.jpg
Явка учасників тестування в цей день становила 98,6%.
У 2017 році учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання можуть визначити результати тестування онлайн.
Відповідний сервіс активований на сайті УЦОЯО. Щоб отримати результат тестування учаснику тестування необхідно внести до електронної
форми відповіді, що були надані під час проходження пробного ЗНО.
Учасники, які не змогли взяти участь у пробному ЗНО, можуть отримати тестові матеріали в пункті проведення пробного зовнішнього незалежного
оцінювання до 05 квітня включно, або пізніше – у регіональному центрі оцінювання якості освіти.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з інших тестових предметів відбудеться 8 квітня.


Дитинства веселковий світ

31 березня в НЦДЮТ відбулося мистецьке дійство «Дитинства веселковий світ», проведене в рамках обласного огляду художньої творчості дитячих колективів.
Учасники до нього готувалися ретельно. Концертна зала зібрала велику кількість шанувальників та прихильників дитячих талантів. Кожен виступ був особливим. Юні зірки НЦДЮТ, НВК, гімназії, ЗОШ №2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 подарували справжню святкову атмосферу, заволоділи душами і серцями глядачів. Лунали мелодії у виконанні: вокальних дуетів та ансамблів, хору, солістів; у вихорі танцю кружляли хореографічні колективи.
Вразила широка палітра репертуару юних артистів, їх таланти.
У фойє закладу працювала виставка робіт декоративно-прикладної творчості школярів міста, яка не залишила байдужими відвідувачів багатством творчої уяви, різножанровістю доробків, майстерністю їх виконання.
На звітний концерт завітали: Сапожніков В.Б., міський голова, Шевчук Н.І, методист Волинського державного центру естетичної виховання учнів загальноосвітніх та професійних закладів, Лакиш О.О., заступник начальника управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради, методисти міського методичного кабінету, педагоги та батьки.
Програма з 27 різножанрових художніх номерів тривала 1год 30 хв. Глядачі радо зустрічали кожного виконавця.
Шевчук Н.І, Сапожніков В.Б., Лакиш О.О. подякували юним зіркам за кропітку працю, бажання подарувати частинку своєї душі глядачу; педагогам, батькам – за співпрацю у справі розвитку молодих талантів, побажали високих злетів у майбутньому.

/Files/images/IMG_0140.JPG /Files/images/IMG_0168.JPG /Files/images/IMG_0191.JPG /Files/images/IMG_0146.JPG


Обласні відкриті змагання з радіозв'язку на коротких хвилях "Лісова пісня"

За підсумками обласних відкритих заочних змагань з радіозв'язку на коротких хвилях "Лісова пісня",
пам'яті Лесі Українки, команда колективної радіостанції НЦДЮТ посіла І місце у складі:

1. Владислава Шведаса;
2. Марії Охманюк;
3. Даніїла Наместнікова;
4. Арсенія Прокопюка;
5. Назара Кузьмика.

Керівник команди Євгенії Адамович Охманюк.


Міський огляд художньої самодіяльності

З 13.03.2017р. по 17.03.2017р. у м. Нововолинську проходив міський огляд художньої самодіяльності учнів загальноосвітніх навчальних закладів та гуртківців Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості «Дитинства веселковий світ».
Учасники показали свої таланти у різних жанрах: вокально-хоровий спів, хореографія, художнє читання.
За рішенням журі відібрано 27 кращих номерів у різних номінаціях.


Вітання з нагоди 50-річчя

28 березня святкує ювілей Микола Павлович Остапюк, начальник управління освіти

/Files/images/IMG_1810_tn12017.jpg

Бажаємо здоров’я, як криця міцного,
Будьте душею завжди молоді.
Хай Вашу долю освітлюють зорі,
А щастя рікою вливається в дім.
Хоч було тривог в житті немало,
Та не будемо згадувать сумне,
Бо горить в душі іще багаття,
Вогонь горить - це головне.
На довгий вік, на многії літа,
На шану від людей, тепло родинне,
Стелися, доле, крізь усе життя,
Лише добром для доброї людини.
Нехай старання Ваші і труди
Помножать успіх в нашім колективі,
Живіть в добрі і радості завжди,
Та будьте все життя щасливі!

Турнір юних журналістів

За підсумками ХІІІ обласного турніру юних журналістів команда наукового учнівського
товариства "Оріон" м.Нововолинська посіла ІІІ місце у складі:
1. Яни Кузьмич, учениці 11 класу ЗОШ № 6;
2. Анастасії Лаврентій, учениці 10 класу НВК;
3. Ілони Кобзової, учениці 10 класу ЗОШ № 5;
4. Софії Лучук, учениці 10 класу гімназії.

Керівник команди Марчук Мирослава Олександрівна, вчитель української мови та літератури НВК.


Турнір юних істориків

За підсумками ХІХ обласного турніру юних істориків команда м. Нововолинська
наукового учнівського товариства "Оріон" посіла ІІ місце у складі:

1. Єлизавети Гладун, учениця 10 класу гімназії;
2. Назарія Шишука, учня 11 класу ЗОШ № 5;
3. Назара Третяка, учня 11 класу ЗОШ № 2;
4. Ольги Барабаш, ученицы 9 класу ЗОШ № 7;
5. Марії Вельгус, учениці 11 класу ЗОШ № 3.

Керівник команди Наталія Степанівна Скібіцька, вчитель історії Нововолинської ЗОШ № 7.


Нарада при начальникові з питань проведення гри "Сокіл" ("Джура") /Files/images/ДЖУРА - інформ.плакат.jpg
та фестивалю школярів України "Козацький гарт - 2017"

20 березня 2017 року відбулася нарада при начальникові управління освіти Остапюку М.П. з питань проведення у місті дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт – 2017».

На нараду запрошені представники управління освіти, методичного кабінету, ДЮСШ, НЦДЮТ, представник Нововолинського обласного ліцею-інтернату.
На нараді затверджено оргкомітет та план заходів дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт – 2017». Обговорені питання щодо умов та термінів проведення гри та фестивалю.

Апаратна нарада

20.03.2017 р. начальник управління освіти М.П.Остапюк провів апаратну нараду з працівниками управління освіти.
Було розглянуто такі питання:
1. Про завершення роботи щодо зрізування і вивезення дерев у закладах освіти.
2. Про підсумки державної атестації ЗОШ № 8.
3. Про конкурс-огляд самостійної художньої діяльності учнівських колективів.
4. Про огляд самостійної художньої діяльності дитячих колективів дошкільних навчальних закладів.
5. Про підготовку до оздоровлення та відпочинку школярів.
6. Про підготовку інформацій до звіту міського голови.
7. Про визначення кандидата на Премію Верховної Ради України.


Нарада з директорами

14.03.2017 р. начальник управління освіти М.П.Остапюк провів нараду з директорами загальноосвітніх навчальних закладів.
Також були запрошені методисти міського методичного кабінету./Files/images/77649325.jpg
На нараді були розглянуті наступні питання:
1. Проаналізовано підсумки Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад, турнірів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт учнів навчальних закладів міста у 2016-2017 навчальному році.
2. Опрацьовано лист МОН України від 13.03.2017 року № 1/9-149 «Про проведення ДПА у загальноосвітніх закладах міста у 2016-2017 н.р.», дані відповідні доручення по підготовці до організованого закінчення навчального року.
3. Внесення змін щодо державної атестації навчальних закладів, відповідно листа МОН України від 27.02.2017 р. № 1/9-111.
4. Підготовка до підсумкових засідань атестації педагогічних працівників.
5. Обговорення питань до оздоровлення школярів у 2017 році.
6. Питання фінансування освітньої галузі.


Державна атестація ЗОШ № 8

13 березня 2017 року в ЗОШ № 8 сел.Благодатного розпочалась державна атестація навчального закладу відкритою публічною
презентацією діяльності навчального закладу директором школи В.С.Буткевичем.

Під час презентації начальник управління освіти М.П.Остапюк проінформував присутніх про створення управлінням освіти умов для
функціонування навчального закладу.
Презентація закінчилась творчим звітом художньої самодіяльності учнівського і педагогічного колективів.


Апаратна нарада

13.03.2017 р. начальник управління освіти М.П.Остапюк провів апаратну нараду з працівниками управління освіти.
Було розглянуто такі питання:
1. Державна атестація ЗОШ № 8.
2. Конкурс-огляд самостійної художньої діяльності учнівських колективів.
3. Про облік дерев, що підлягають зрізанню.
4. Про фінансування шкіл.


Міський огляд художньої самодіяльності

На виконання наказу управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації від 23.12.2016р. №700 «Про проведення обласного огляду художньої самодіяльності учнів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, ліцеїв, інтернатних закладів обласного підпорядкування «Дитинства веселковий світ», з метою виховання школярів на кращих зразках національної культури, виховання патріотизму, громадянської позиції, виявлення нових обдарувань 13 березня 2017 року у м. Нововолинську розпочався міський огляд художньої самодіяльності учнів ЗНЗ, гуртківців НЦДЮТ «Дитинства веселковий світ».
Перший відбірковий етап проходить за графіком:
13 березня – ЗОШ №8 (13.00 год. ПК селища);
14 березня – ЗОШ №3 (15.30 год.);
15 березня – ЗОШ №2 (14.00 год.), ЗОШ №4 (15.30 год.);
16 березня – ЗОШ №5 (14.00 год.), ЗОШ №6 (15.30 год.);
17 березня – НВК (12.30 год.), ЗОШ №7 (14.00 год.), гімназія (15.30 год.)

Другий етап – звітний концерт відбіркового туру відбудеться 30 березня.


Турнір юних істориків

За підсумками І (міського) етапу турніру юних істориків/Files/images/300_190_570f6b5b10159.jpg
І місце зайняла команда ЗОШ № 5 у складі:
Назарія Шишука, 11 клас;
Ілони Кобзової, 10 клас;

Анастасії Огерук, 10 клас;
Дарини Челак, 10 клас;
Вікторії Зубчик, 10 клас.

Керівник команди учитель історії Гримак Є.А.

ІІ місце посіли команди гімназії та ЗОШ № 7
(керівники команд вчителі історії Кот О.Г. і Скібіцька Н.С.).

ІІІ місце - команди ЗОШ № 2 і ЗОШ № 3
(керівники команд вчителі історії Дацюк А.І. і Рудевич С.І.)


/Files/images/8 березня 2016 2.jpg


Апаратна нарада

06.03.2017 року начальник управління освіти Остапюк М.П. провів апаратну нараду з працівниками управління освіти.
Розглянуто виконання доручень даних на апаратній нараді 27.02.2017.
Проаналізовано виконання плану роботи управління освіти з 22.02 по 27.02.2017 та планування на тиждень.
Заслухано звіт керівника групи обліку централізованої бухгалтерії про закупівлю товарів та послуг через систему PROZORRO.
Поінформовано:
- про проведення конкурсу-огляду екологічних агітбригад;
- Про підготовку міської ПМПК;
- Про підсумки семінару-наради в ДНЗ №2 та семінару для заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів;
Обговорено питання щодо проведення державної атестації ЗОШ №8.
За підсумками апаратної наради начальником управління освіти надані відповідні доручення.


Сьогодні 06.03.2017, начальником відділу кадрової роботи та з питань запобігання корупції Котилком Я.М.,
для працівників апарату управління освіти
проведено навчання щодо заповнення Е-декларацій.


Методичне об’єднання – семінар для ЗДВР «Система контролю за станом виховної діяльності»

Конкурс екологічних агітбригад

/Files/images/ekologia1.jpg

2 березня 2017 року у Нововолинському центрі дитячої та юнацької творчості відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад «Земля – наш спільний дім» за тематикою «Збереження ландшафтного різноманіття».
У конкурсі брали участь команди гімназії, НВК, ЗОШ № 2, ЗОШ № 4 імені Т.Г. Шевченка, ЗОШ № 5, ЗОШ № 6, ЗОШ № 8 та НЦДЮТ.
Відповідно до Критеріїв оцінювання комісією були визначені переможці конкурсу:
І місце отримала команда «Пульс землі» (ЦДЮТ);
ІІ місце – команда «Лідер» (гімназія);
ІІІ місце – команди «Еко-новік» (ЗОШ № 2) та «Екологічний патруль» (ЗОШ № 8).


Конкурс юних читців

За підсумками проведення обласного конкурсу юних читців, присвяченого 146-й річниці від дня народження Лесі Українки визнано переможцем у другій групі 15-18 років Богдану Дубенюк, вихованку Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості.


Як харчуватимуться діти пільгових категорій

/Files/images/харчування.jpg

На останній сесії Нововолинська міська рада визначила порядок організації харчування учнів, які потребують соціального захисту, у загальноосвітніх навчальних закладах. Таким чином, із 1 березня до 31 грудня 2017 року безкоштовно харчуватимуться учні – сироти , учні, позбавлені батьківського піклування та учні, чиї батьки загинули в зоні АТО з розрахунку 9,00 грн. на школяра щоденноза фактом відвідування ними навчальних занять при наявності документа, який підтверджує їх статус.

З 1 березня по 31 серпня цього року безоплатно харчуватимуть учнів 1-4 класів, а також учнів 1-11 класів, які вимушено переселені зі Сходу України, учні, котрі виховуються в малозабезпечених сім’ях. Безкоштовне харчування отримуватимуть і школярі 1-11 класів – діти учасників АТО на період їх відрядження для участі в антитерористичній операції, забезпеченні правопорядку та охороні державного кордону на території Донецької та Луганської областей , і тих, які після демобілізації отримали статус учасника бойових дій, а також діти – інваліди. На цей період на харчування кожного школяра вищеназваних категорій щоденно виділятиметься 6,00 грн, а з 1 вересня до кінця нинішнього року ця сума виділених коштів складатиме 7 грн. на кожного учня.

Міська рада вирішила встановити з 01 березня по 31 грудня 2017 року плату для батьків за утримання дітей у дошкільних навчальних закладах у розмірі 18 грн. 00 коп. та грошові норми харчування з розрахунку 30 грн. 00 коп. у день на одну дитину. Батьки та особи, які їх заміняють, вносять плату за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах у розмірі 60 % від вартості харчування в день.
Безкоштовно харчуватимуть у дошкільних навчальних закладах:
- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- дітей-інвалідів;
- дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
- батьки (члени сім’ї, вітчим) яких призвані на військову службу по мобілізації на виконання указів Президента України «Про часткову мобілізацію» (на підставі довідок, виданих відповідними військовими комісаріатами, а також документів, що засвідчують ступінь споріднення), на період до часу їх демобілізації;
- дітей - членів сімей учасників антитерористичної операції (на підставі копії посвідчення учасника бойових дій);
- військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, співробітників правоохоронних органів, - на період їх відрядження для участі в антитерористичній операції, забезпеченні правопорядку та охороні державного кордону на території Донецької та Луганської областей (на підставі довідок, наказів, тощо виданих відповідними уповноваженими органами);
- батьки яких загинули у ході антитерористичної операції;
- батьки (члени сім’ї, вітчим) яких проходили військову службу в зоні проведення антитерористичної операції та отримали статус інваліда війни 1-11 групи (на підставі копії відповідного посвідчення).

Звільняються багатодітні сім’ї на 50 % за утримання дітей у дошкільних навчальних закладів.


Засідання міського методичного об'єднання учителів-логопедів

23.02.2017 року на базі дошкільного навчального закладу № 7 «Кобзарик» відбулося засідання міського методичного об’єднання учителів-логопедів ( керівник Прокопюк В.П.).
Казкотерапія — це інтегрована діяльність, у якій дії уявної ситуації пов'язані з реальним спілкуван­ням, що спрямоване на самостійність, активність, творчість, регулювання дитиною власного емоційного стану.
Різноманітність способів роботи з казкотерапією дає можливість усебічного розвитку кому­нікативної сфери малюка. Використання методу розвиває вміння висловлювати свої думки, роз­виває уяву, уміння робити висновки, уводить по­няття «добре» і «погано», дає можливість відчути емоції, корегує труднощі в розвитку комунікативної, емоційно-вольової й поведінкової сфер у дітей тощо.
Гості з цікавістю переглянули логопедичне заняття «З любовю в серці», яке підготували і провели учителі-логопеди ДНЗ №7 Давидюк Л.Р. і Скубенік О.О. На занятті вдало використали елементи казкотерапії та біоенергопластики. Дорослі разом із дітьми подорожували казками «Рукавичка», «Теремок», «Соломяний бичок», «Колосок», шукаючи шматочки серця для Кая. Під час заняття було використано різні види театру : театр шарфів, театр на ложках, театр Бі-ба-бо. А укінці заняття гості теж долучилися до театрального мистецтва і чудово розіграли казку «Ріпка» за допомогою театру на касетонах.
Учасники методичного об’єднання мали зиогу оглянути виставку різних видів театру, що використовуються в корекційній роботі з дітьми-логопатами.
Під час обговорення за круглим столом учителі-логопеди ділилась досвідом роботи із організації мовленнєво-творчого розвитку дошкільників під час театралізованої діяльності із використанням елементів казкотерапії та біоенергопластики в корекційно-розвивальній роботі з дітьми-логопатами.
Учасники методичного об’єднання зробили висновок, що за допомогою казкотерапії відбувається насамперед корекція не тільки психомоторного, але й мовленнєвого, емоційного, а також загаль­ного психічного розвитку дітей дошкільного віку.

/Files/images/IMG_1276.JPG/Files/images/IMG_1277.JPG/Files/images/IMG_1313.JPG /Files/images/IMG_1311.JPG /Files/images/IMG_1305.JPG /Files/images/IMG_1295.JPG/Files/images/зно.jpg
Чотири основні етапи реєстрації

І етап
- Визначитись із переліком предметів на ЗНО та на ДПА (для випускників ЗНЗ)
- Самостійно або за допомогою осіб, відповідальних за здійснення реєстрації, сформувати заяву реєстраційну картку зі спеціальної програми на сайті УЦОЯО
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів реєструються у своїх навчальних закладах.
Випускники минулих років можуть звернутись у пункти реєстрації за консультацією

№ з/п Назва пункту реєстрації Адреса пункту реєстрації Дні роботи Години роботи
1 Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти вул.Винниченка,31, каб. 28, м. Луцьк, Волинська область 43000 Понеділок-п'ятниця 09ºº-13ºº
2 Комунальний вищий навчальний заклад "Ковельський медичний коледж" вул .Незалежності, 182, м. Ковель, Волинської області 45000 Понеділок-п'ятниця 08ºº-17ºº

ІІ етап. Формуємо пакет реєстраційних документів
1) реєстраційна-картка
2) копії документів, що посвідчують особу: паспорт (або свідоцтво про народження) для осіб, яким станом на 01.09.2016 не виповнилось 16 років), завірити ці копії особистим підписом.
3) копію атестата (для випускників попередніх років) чи оригінал довідки (для студентів ВНЗ І-ІІ р.а. та професійно-технічних навчальних закладів);
4) додаткові документи за потреби:
· для створення особливих умов (оригінал висновку закладу охорони здоров’я форми 086-3/о);
· при зміні прізвища (копію документа про зміну прізвища);
· у разі запиту щодо участі у додатковій сесії (заява, а також підтвердження про навчання чи перебування за кордоном під час проведення основної сесії);
· нотаріально завірений переклад українською мовою документів ( у разі надання документів іноземною мовою).

ІІІ етап. Надсилаємо пакет реєстраційних документів
Готовий комплект реєстраційних документів:
1) випускники ЗНЗ передають комплект документів до свого навчального закладу;
2) усі інші категорії абітурієнтів самостійно надсилають пакет документів на адресу Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (вул. Шевченка, 116 корп.2, м. Львів, 79039) рекомендованим листом до 17.03.2017 (за відтиском поштового штемпеля).

IVетап. Отримання відповіді від регіональних центрів
Завершенням успішної реєстрації є надісланий абітурієнту Сертифікат ЗНО-2017.
Якщо протягом двох тижнів з часу надсилання Вами пакету з реєстраційними документами, Ви не отримали відповіді, звертайтесь до Львівського регіонального центру. У випадку отримання відмови, учасник має усунути недоліки та надіслати до регіонального центру новий пакет документів до 31.03.2017 (за відтиском поштового штемпеля).

Контакти ЛРЦОЯО:
www.lvtest.org.ua – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти
(032) 2422660 – телефон гарячої лінії ЛРЦОЯО.

Успішної Вам реєстрації!


Управління освіти, міська організація профспілки працівників освіти і науки, педагогічна громадськість міста глибоко сумують з приводу передчасної смерті
завідувача Нововолинським дошкільним навчальним закладом № 3 Гідіян Валентини Петрівни.

Ми втратили досвідченого, неперевершеного керівника, авторитетну людину, мудру і красиву жінку, життєвий шлях якої – зразок людської гідності, добропорядності, толерантності.

У ці скорботні дні висловлюємо щире співчуття рідним, близьким, колегам Валентини Петрівни.

/Files/images/MTkuMDYuMjAxNC0xMjowMzg3NTIw7701.jpg


Тренувально-відбіркові збори

З 13.02 по 17.02.2017 р. та з 20.02 по 24.02.2017 р. у Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки відбудуться тренувально-відбіркові збори кандидатів на участь у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2016-2017 н.р.

Команду міста Нововолинська будуть представляти:
Андрій Вадимович Торчило, 9 клас, НВК (фізика)
Тетяна Вадимівна Торчило, 11 клас, НВК (географія)
Віталій Сергійович Зінчук, 10 клас, ЗОШ № 7 (правознавство)


/Files/images/DPA-v-2017-roci-proide-u-formi-ZNO-novovvedennya-oboviazkovi-predmeti-3.jpg

Нарада про проведення ЗНО та ДПА у 2017 році

01 лютого 2017 року на базі ЗОШ № 2 відбулась інструктивно-методична нарада з відповідальними за формування комплектів реєстраційних документів випускниківзагальноосвітніх навчальних закладів на ЗНО та класними керівниками 11-х класів.

Учасників наради було ознайомлено з форматом ЗНО – 2017, особливостями проведення ЗНО та ДПА у 2017 році, порядком реєстрації осіб, які виявили бажання пройти ЗНО – 2017, особливостями реєстрації окремих категорій осіб: створення особливих (спеціальних) умов для проходження ЗНО, реєстрація осіб, які навчаються за кордоном тощо.


25 січня 2017 року в м.Луцьк честь міста в експериментальному турі ІІІ етапу
Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії будуть захищати:

1. Назар Веремчук, 11 клас, ЗОШ № 2
2. Анастасія Шакула, 10 клас, ЗОШ № 8
3. Юліана Павлусь, 9 клас, ЗОШ № 3.

Бажаємо успіху!

Підведено підсумки І (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017»

Переможцями визначено:/Files/images/biblioteka.jpg

Руслану Ростиславівну Бойко, бібліотекар НВК
Людмилу Іванівну Суржик, бібліотекар ЗОШ № 5
Галину Андріївну Бондарук, бібліотекар ЗОШ № 6

Лауреатом І (міського) етапу конкурсу стала бібліотекар ЗОШ № 2
Галина Василівна Гуга


Із Днем вчителя привітали освітян Нововолинська

Вклоніться люди, вчителю своєму,
Володареві слова і пера
Крізь біль і радість, роздуми і втому
Любов його безсмертна пролягла

Нововолинська міська
психолого-медико-педагогічна консультація

Функціонує в системі освіти м.Нововолинська. Основний напрямок її діяльності є консультативно-інформаційна допомога батькам
та діагностико-корекційна допомога дітям, які мають проблеми емоційно-вольової сфери, порушення зору, слуху, мовлення,
опорно-рухового апарату, поведінки, інтелектуального розвитку.

/Files/images/ПМПК.jpg Консультанти міської ПМПК надають таку допомогу:
· надають консультативну допомогу батькам з питань: адаптації до дитячого садка, школи; дитячих страхів; стресів; сoром’язливості; проблем із спілкуванням, самостійністю, самооцінкою та ін.;
· здійснюють діагностичне обстеження дитини та оцінюють потенційні можливості її розвитку;
· визначають готовність дитини до навчання у школі;
· визначають найбільш оптимальні форми, методи та програму навчання для дитини;
· рекомендують відповідний тип навчального закладу, лікувальної установи чи закладу системи праці та соціального захисту населення за потреби;
· надають консультативно-методичну допомогу сім’ям та педагогам, які навчають та виховують дітей із порушеннями психофізичного розвитку;
· комплексне діагностичне обстеження дітей здійснюється в присутності батьків, осіб, які їх замінюють.

Нововолинська міська ПМПК запрошує батьків та педагогів
за адресою: пр. Перемоги, 5А , приміщення НЦДЮТ(будинок школяра), 2 поверх.

Завідувач Нововолинської міської
психолого-медико-педагогічної консультації,
психолог, Оксана Макара
(попередній запис за тел.: 0679679412)

Спартакіада Допризовної Молоді – 2016

/Files/photogallery/1039/16р. сп.Д.Мол (1).jpg 14 по 16 вересня на базі 14 ОМБ м.Володимир-Волинський відбулася Волинська обласна Спартакіада серед допризовної молоді. До княжого міста прибули 21 команда з усіх міст та районів Волині. Програма змагань включала: біг 100 м та 3000 м, подолання смуги перешкод, метання гранати, стрільба, підтягування на перекладині та плавання. В збірну команду нашого міста увійшли:

/Files/photogallery/1039/16р. сп.Д.Мол 1.jpg Роман Грабовський (гімназія),
Віктор Пацерук, Андрій Жаріков (ЗОШ № 2),
Богдан Волчанюк (ЗОШ № 3),
Максим Попков (ЗОШ № 5),
Ігор Степанчук, Павло Яценюк (ЗОШ № 7).

Юнаки, всі як один, старались показати найкращий результат, викладалися поповній, демонструючи високий рівень фізичної підготовки, який так необхідний для захисту
нашої країни від зовнішнього агресора.
/Files/photogallery/1039/16р. сп.Д.Мол (6).jpg

В результаті наша збірна посіла 7 загальнокомандне місце, маючи в активі ІІІ місце серед команд області в подоланні смуги перешкод.

Перегляньте кілька цікавих світлин...

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Урочисте відкриття спортивного комплексу НВК
«Нововолинська спеціалізована школа I-III ступенів №1 колегіум»

/Files/photogallery/1033/відк.спорт (25).JPG/Files/photogallery/1033/відк.спорт (1).JPG 10 вересня, у День фізичної культури і спорту, під незвичним теплим вересневим сонцем не тільки спортсмени, а й усі Нововолинці отримали чудовий подарунок – сучасний комплекс з легкоатлетичними секторами, футбольним, волейбольним та гандбольними полями. На його урочисте відкриття прибули поважні гості: Ігор Палиця, голова Волинської обласної ради, засновник Фонду «Тільки разом», Ігор Гоцул, перший заступник Міністра молоді та спорту України, Президент Федерації легкої атлетики України, Ігор Гузь, народний депутат України, Володимир Рудюк, голова Федерації легкої атлетики Волині, Ігор Гешко, чемпіон світу з легкої атлетики, депутати обласної та міської рад, Петро Саганюк, міський голова сусіднього Володимира-Волинського, керівники будівельних організацій, які брали участь у зведенні комплексу, ветерани спортивної галузі, школярі та спортсмени міста.

/Files/photogallery/1033/відк.спорт (11).JPG/Files/photogallery/1033/відк.спорт (8).JPG Реконструкція спортивного комплексу відбулася за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» спільно з Нововолинською міською радою. На оновленому стадіоні облаштували легкоатлетичні доріжки з сучасним покриттям, футбольне поле та універсальний волейбольний та баскетбольний майданчики. Загальна вартість робіт близько 4 мільйона гривень. Витрати Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» на реконструкцію стадіону – 3 мільйона гривень.
Відкриття спорткомплексу в 1-й школі

/Files/photogallery/1033/відк.спорт 1.jpg У програмі заходів отримала старт міська спартакіада школярів «Нововолинськ спортивний» із таких видів спорту: легка атлетика, баскетбол, футбол. Свято цього дня вирувало і на спортмайданчику, і навколо. Спортивний комплекс згодом зможе приймати різноманітні змагання міського та обласного рівнів.

Перегляньте кілька цікавих світлин цього дійства...


Дізнавайтесь про все найцікавіше, найважливіше з життя нашого управління освіти,
відвідайте АРХІВ подій за весь попередній період...

Дякуємо SCHOOL CHAMPION за наш сайт!

/Files/images/Скул чемпіон.jpg

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.